Vajinismus neden olur? İstemsiz kasılmalar korkuyu tetikliyor!

Cinsel ilişkileri zorlayan korkulardan biri olan vajinismus kasların istemsizce kasılmasıyla oluyor. İşte vajinismus nedenleri ve tedavi yöntemleri!

Vajinismus neden olur? İstemsiz kasılmalar korkuyu tetikliyor!

Çiflerin ve evlilik hayatında cinselliğin korkulu rüyası olan vajinismus ilk gece korkusu olarak karışımıza çıkıyor. Çiftler arasında zaman zaman ciddi sorunlara neden olan vajinismus kadınların ilk gece yani cinsellikten istemsizce kendilerini çekmesi ve kasılmasıdır. Peki vajinismus bir hastalık mıdır? Vajinismus neden olur? Cİnselliği olumsuz yönde etkileyen vajinismus hakkında merak edilen tüm detayları bir araya getirdik!

Vajinismüs pelvik kasların istemsizce kasılmasıyla ve kadının partnerini itmesi olarak biliniyor. İlk gece korkusu dediğimiz vajinismus %90 olarak psikolojik %10 oranla organik olarak neden olmaktadır. Vajina ve dış genital bölgede yer alan bir bijolojik problemdir. Peki vajinismus tedavi edilebilir mi? Belirtileri neler? Çiftler arasında ciddi sorunlara yol açabilen vajinismus hakkında tüm merak ettiklerinizi elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

Vajinismus Neden Olur?

  • Abartılmış ilk gece hikayeleri ve mitleri,
    Aşırı dini ve ahlaki kurallar,
    Travmatik cinsel deneyim,
    Cinsel travmalar,
    Cinsel organıma hiçbir şey giremez, girerse yırtılabilir çok kanamam olur gibi nedenlerdir.

Vajinismus Daha Çok Kimlerde Olur?

Geçmişinde cinsel tacize uğrayanlar, çevresindeki insanların aile, yakın çevrenin katı dini kuralları, çocukluktan itibaren ahlaki açıdan çok katı yetiştirilenlerde daha çok görüldüğü tespit edilmiştir. 

 

 

Yorumlar