Rooibos çayı nasıl yapılır kısa sürede zayıflamanın sırrı burada!

Rooibos çayı nasıl yapılır? Rooibos çayı ile zayıflama yöntemi nedir? Kırmızı çay olarakta bilinen Rooibos çayını içerek kısa sürede zayıflayabileceksiniz.

Rooibos çayı nasıl yapılır kısa sürede zayıflamanın sırrı burada!

Rooibos çayı bir diğer adıyla kırmızı çay! Tamamen doğal olan bu çay kilo vermek isteyenler için müthiş bir öneri! Son zamanların en çok dikat çeken bitkilerinden biri olan Rooibos çayı içerisinde bulundurduğu güçlü bileşenler sayesinde zayıflamak isteyenler için vazgeçilmez bir nimet! Peki rooibos çayının faydaları neler? Rooibos çayı ile nasıl zayıflanır? Rooibos çayı nasıl yapılır? Merak ettiğiniz soruların yanıtları elmaelma.com'da. 

İştah kesiyor, metabolizmayı hızlandırıyor 

Rooibos çayı kafeinsiz olması ve antioksidan bakımından zengin olması özelliği ile zayıflamak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen çaylardan biri. İştah kesici özelliğinin yanı sıra gün boyu tok kalmanızı sağlayan bu çay metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırıyor. 

Yağ yakımını kolaylaştırıyor 

Rooibos çayı içerisinde herhangi bir yağ bulundurmamakla birlikte, vücutta yağ birikimine izin veren hormonun oluşumunu  da önlüyor.

Diyet listelerinde başı çekiyor

Rooibos çayının neredeyse yok denecek kadar az kalori içermesi diyette tüketecek kişiler için idealdir. Dolayısıyla günlük hayatta sütlü kahve ve şekerli çaya göre daha fazla tercih edilmelidir.

Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı oluyor 

Rooibos çayı aynı zamanda kan şekerinin düzenlenmesine de yardımcı oluyor. Antioksidan bakımından oldukça güçlü bir kaynak olan bu çay, metabolik rahatsızlıkların önüne geçerek , sağlığı olumlu etkiliyor.

Rooibos çayı nasıl demlenir?

Malzemeler: Kaynamış su, 1 tatlı kaşığı Rooibos çayı.

Yapılışı: Bir fincan kaynamış suyu 2-3 dakika beklettikten sonra biraz ılıklaşmaya yakın içine 1 tatlı kaşığı rooibos çayı koyun. 5-6 dakika kadar beklettiğinizde çayınız bitecektir. Hepsi bu kadar! 

 

Yorumlar