Terlemek yağ yakar mı bu yanlışa sakın düşmeyin!

Terlemek zayıflatır mı? Terlemek yağ yakar mı? Sıcak havalarda terlemeyle birlikte kilo vermemiz kolaylaşır mı? İşte tüm merak edilenler elmaelma.com'da.

Terlemek yağ yakar mı bu yanlışa sakın düşmeyin!

Kilo problemi olan kişilerin genellikle merak ettikleri sorulardan bir tanesi de sıcak havalarsa daha sık terlediğimiz için vücutta oluşan su kaybı ile kolay kilo verip veremeyeceğimiz! Terlemek zayıflatır mı? Terlemek yağ yakar mı? Sıcak havalarda terlemeyle birlikte kilo vermemiz kolaylaşır mı? gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. 

Yazın sıcak havalarda kavurucu sıcaklarla birlikte ne kadar ince kıyafet giyilirse giyilsin muhakak terleme görülmektedir. Kıyafetlerinin terlediğini gören kilolu kişiler içinde umut verici bi durum olabiliyor. Spor salonunda ya da evde egzersiz yaparken vücudun terlemesi oldukça doğal bir durumdur. Tabi aşırıya kaçmadığı sürece! Fazla miktarda terleme ya da hiç terlememe durumu çeşitli problemlere işaret ediyor olabilir.Bu nedenle terleme oranını göz önünde bulundurmakta fayda var! 

DÖKTÜĞÜNÜZ TERLER KALORİ DEĞERİNİ YANSITMIYOR!

Eğer vücudunuz egzersiz yaparken terliyorsa bunun birkaç etkeni bulunmaktadır. Kadınlar erkeklere göre biraz daha az terliyorlar. Kilosu fazla kişilerde zayıflara göre daha fazla terleyebiliyorlar. Bu nedenle antrenman sırasında çok terliyorsanız ardından tartıya çıktığınızda zayıflamayı bekliyorsanız ve rakamın değişmediğini görürseniz şaşırmayın. Çünkü döktünüz terler antremanda yaktığınız kalori değerini yansıtmıyor olabilir.

 

Yorumlar