Tok tutan zeytin çorbası tarifi yaza formda girmek için...

Tok tutan zeytin çorbası nasıl yapılır? Gün boyu tok kalmanızı sağlayacak bu enfes tarifle kısa süre içerisinde zayıflayacaksınız. İşte yapılışı!

Tok tutan zeytin çorbası tarifi yaza formda girmek için...

Fazla kilo almanın önüne geçmek istiyorsanız mutlaka yemeklere başlamadan önce bir kase çorba içmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Böylece açlığınızı bastıracak bir anda yemek yiyip midenizi şişirmeyeceksiniz. Prof. Dr Canan Karatay'a göre günlük yaşantı içerisinde bol miktarda zeytin tüketilmelidir. Üstelik zeytine sadece sabah kahvaltılarınızda değil gün içerisinde de yer vermelisiniz. Nasıl mı? Mesela enfes bir zeytin çorbası gününüze eşlik edebilir.  Elmaelma.com olarak sizlere karnı gün boyunca tok tutan zeytin çorbasının nasıl yapıldığını hazırladık. Bu tarifle hem gün boy tok kalacaksınız hem de yaza fit bir başlangıç yapmak için harika bir adım atmış olacasınız. Peki tok tutan zeytin çorbası tarifi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte tüm malzeme listesi ve hazırlanışı ile karşınızda zeytin çorbası tarifi. Şimdiden afiyetler olsun...

DİYET LİSTELERİ İÇİN İDEAL BİR BESİNDİR 

Zeytin çorbası zayıflamak için birebirdir. Özellikle kan basıncının kontrolünde oldukça etkilidir. Güçlü bir diyet kaynağı olan zeytin çorbası diyet listeleri için oldukça ideal bir besindir. 

GÜN BOYU TOK TUTUYOR 

Zeytin içerisinde A,D,E,K vitaminlerini barındıran bunun yanı sıra kalsiyum gibi besin değeri yüksek içeriği bulunan bir lezzettir. Bu nedenle diyet listelerinde günde 5-6 adet tüketilmesi önerilmektedir. Bugün size önereceğimiz zeytin çorbası tarifi ile gün boyu tokluk hissi yaşayacaksınız. Kısa sürede zayıflamak için bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

MALZEMELER: 

Yeşil, siyah zeytin, tam buğday unu, sarımsak, pul biber, soğan, mantar

YAPILIŞI

Mantarın köklerini elinizle kırarak parçalayın. Diğer yandan siyah ve yeşil zeytinleri tencereye alıp soğanları kavurmadan doğranmış şekilde tencereye ekleyin.Uğraşmaya vaktiniz varsa zeytinin çekirdeklerini çıkartıp, yoksa olduğu gibi zeytinleri koyabilirsiniz. Kaynattığınız suyu tencereye döküp 1 ya da 2 taşım daha kaynatın.

Yorumlar