Edis Görgülü Kimdir

Edis Görgülü kimdir, kaç yaşında, aslen nereli ve sevgilisi kim sorusu merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Roman, Yalan, Çok Çok şarkıları ile sevilen Edis kimdir?

Edis Görgülü
-A A+

Edis Görgülü kimdir aslen nereli kaç yaşında?  'Çok çok' 'Roman' şarkısıyla müzik listelerini alt üst eden Edis Görgülü'nün biyografisini merak ediyor. Peki yaptığı şarkılar, dansları ile gençlerin severek dinlediği Edis Görgülü kimdir, aslen nereli, albümleri,  konserleri ve şarkılarına ilişkin detaylar ve Edis Görgülü'nün sevgilisi kim, özel hayatının detaylarını elmaelma.com olarak derledik. 

EDİS GÖRGÜLÜ KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Edis Görgülü, 28 Kasım 1990 doğumlu, Türk şarkıcı ve şarkı yazarıdır. Londra'da doğdu ve İzmir'de büyüdü. Lise ve üniversite yıllarında okul eğitiminin yanı sıra müzik eğitimi de aldı. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazanınca İstanbul'a yerleşerek albüm hazırlamak için hemen çeşitli kişilerle iletişim kurmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine oyunculuğa başladı. Dinle Sevgili (2011-12) ve Hayatımın Rolü (2012) dizilerinin oyuncu kadrosunda yer aldı. Oyunculuk yaptığı bu yıllarda, menajerinden müzisyenlik için teklif aldı.

Aralık 2014'te çıkış single'ı "Benim Ol"u yayımlayarak ün kazandı. "Benim Ol", büyük başarı yakaladı ve Türkiye'de bir hit olarak MusicTopTR Resmî Listesi'nde iki numaraya kadar yükseldi. Ardından yayımladığı "Dudak" (2016) ve "Çok Çok" (2017) da single'ları da ilk single'a benzer şekilde Türkiye'de iki numara oldu. Müzik eleştirmenleri Edis'in çıkışını başarılı buldu, şarkıcı bugüne kadar Altın Kelebek Ödülleri ile Kral Türkiye Müzik Ödülleri ile dahil olmak üzere birçok ödül töreninden En İyi Çıkış Yapan Sanatçı dalında ödüller kazandı.

EDİS GÖRGÜLÜ SEVGİLİSİ KİM ÖZEL HAYATINDA BİRİ VAR MI?

Yakışıklılığı ile büyük ilgi odağı olan Edis Görgülü'nün sevgilisi de çok merak ediliyor. Bir dönem Yılmaz Erdoğan'ın kızı Berfin Erdoğan ile adı anılan Edis Görgülü'nün sevgilisi gerçek sevgilisinin Berfin Erdoğan olmadığı ortaya çıktı. Edis Görgülü'nün sevgilisi ise Aylin Önce. Sevilen şarkıcı Edis, 11 yıllık sevgilisiyle geçtiğimiz aylarda yollarını ayırmıştı. Ayrılığa fazla dayanamayan Edis, sevgilisiyle yeniden barıştı. Edis Görgülü yeniden liseden bu yana aşkı olan Aylin Önce ile beraber olmaya başladı. İkilinin ilişkileri devam ediyor. 

EDİS GÖRGÜLÜ SINGLE'LARI

2014 yılında Benim Ol single'lı
2015 yılında Olmamış mı? single'lı
2016 yılında Vay single'lı
2016 yılında Dudak single'lı

ENİS GÖRGÜLÜ OYNADIĞI DİZİLER 

2011 yılında Dinle Sevgili dizisinde oynadı
2012 yılında Hayatımın Rolü dizisinde oynadı