Erkan Yolaç Kimdir

Erkan Yolaç kimdir kaç yaşında, nereli hepsi Erkan Yolaç'ın biyografisinde. 1935 doğumlu olan Erkan Yolaç yıllarca TRT ekranlarında hazırladığı programlarla kendini sevdirdi. Peki Erkan Yolaç kimdir?

Erkan Yolaç
-A A+

Erkan Yolaç kimdir sorusunun yanıtlarını Erkan Yolaç'ın biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Kırklareli doğumlu olan Erkna Yolaç TRT'de yayınlanan program sunucu ile gönüllere yerleşti. Bir televizyon klasiği haline gelen 'Evet-Hayır' yarışma programını sunan Erkan Yolaç, kimdir, kaç yaşındadır, kaç doğumlu, eşi kim, çocukları var mı merak ediliyor. Tüm bu soruların yanıtları ve Erkan Yolaç'ın biyografisini sizler için elmaelma.com olarak derledik.

ERKAN YOLAÇ KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Erkan Yolaç, 1934 yılında doğdu. Kırklareli Babaeski'de dünyaya gelen Erkan Yolaç doğum tarihi 24 Şubat 1935'tir. Bulgaristan göçmeni bir ailenin iki oğlundan biri olan Erkan Yolaç altı yaşında ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı.

Lise eğitimini babasının işleri nedeniyle farklı okullarda tamamlayan Erkan Yolaç 16 yaşındayken babasını kaybetti. Belediye binasında işe başlayan Erkan Yolaç o yıllarda belediyenin anonslarını okuyarak bu konuda meraklı olduğunu da görmüş oldu. Erkan Yolaç üniversite eğitimini 1959 yılında tamamladı. İç mimar olarak mezun olan Erkan Yolaç askerlik görevini yaparken de yine ordu evlerinde sunuculuk yaptı. Ankara Radyo'suna başvuran ve kazanan Erkan Yolaç bayram programlarını sunarak sunuculuk hayatın başlamış oldu. 

Yıllarca Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nda radyo da ve televizyon ekranlarında programlar sundu. Erkan Yolaç 1692 yılında ilk kez Caddebostan Gazinosu'nda 'Evet- Hayır' yarışmasını denedi. O yıllarda BBC'de kısa süre yapılan bir yarışmayı tamamen kendine göre değiştiren Erkan Yolaç yarışması ile beğeni topladı. Sevilen Evet-Hayır yarışması Erkan Yolaç'ın tarzı ile  sevildi. Erkan Yolaç TRT'de devam eden programlarında yüzlerce kişi ile bu yarışmayı yaparak akıllara kazındı. 

EVET HAYIR YARIŞMASI NASILDI?

Erkan Yolaç ile özdeşleşen Evet- Hayır yarışması bir televizyok klasiği olmuştur. Erkan Yolaç'ın karşısına aldığı yarışmacıya sorduğu sorulara kesinlikle Evet-Hayır demeden cevap vermesini istediği yarışmada Erkan Yolaç ustalığı ile sohbet sırasında bu sözleri söylemek ister karşısındaki kişi ise söylememe çalışır. Erkan Yolaç'ın ismi ile anılan bu yarışmada Erkan Yolaç yarışmacılarını Mehter Marşı ile yanına çağırıp yarışma sonrası İzmir Marşı ile gönderir. 

ERKAN YOLAÇ EŞİ KİM KAÇ ÇOCUĞU VAR?

Sunucu Erkan Yolaç, Türkiye Güzeli Asuman Tuğberk ile evlidir. Erkan Yolaç 21 Mart 1976 yılında evlenmiştir. Erkan Yolaç ve eşi Asuman Tuğberk'in bir kızı bir de oğlu var. Erkan Yolaç'ın kızının ismi Göksü oğlunun ismi ise Mehmet'tir. Erkan Yolaç'ın iki çocuğu evlenmiş ve Amerika'da yaşamaya başlamıştır.