Annelik estetiği (Mummy Makeover) ne vücudun hangi bölgelerine yapılıyor?

Gebelik döneminde vücudun eski hacmine kazanması için Annelik estetiği (Mummy Makeover) nasıl yapılır? İyileşme süresi nasıl olur? İşte tüm cevaplar!

Annelik estetiği (Mummy Makeover) ne vücudun hangi bölgelerine yapılıyor?

Gebelik döneminde vücudun eski hacmini kazanması ve gebelik öncesi fit görünüme kavuşmak için Annelik estetiği (Mummy Makeover) hakkında merak edilen tüm detayları İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Ünverdi, açıkladı! Anne estetiğinde iz kalır mı? Bebeği emzirme dönemini nasıl etkiler? İşte anne adaylarının merak ettiği yanıtlar.

DOĞUM SONRASI VÜCUDUNDAN ŞİKAYET EDENLER İÇİN ANNE ESTETİĞİ!

Gebelik sonrasında vücudun kaybedilen formunun geri kazandırılması amacıyla yapılan Annelik Estetiği (Mummy Makeover); annelerin yüzünü güldürüyor! Ülkemizde ve tüm dünyada annelik estetiğine olan ilginin gelişen farkındalık ile arttığını söyleyen

Annelik Estetiği, hamilelik döneminde vücudun kaybedilen formunun tekrar kazandırılması amacıyla yapılan ameliyatlara verilen genel isimdir. Karın ve göğüslerde kazanılan hacmin gebelik sonrasında, istenilen düzeyde gerilememesi veya dokuların kaybettikleri elastikiyeti nedeniyle eski haline dönememesi, kendini vücutta şekil bozuklukları ile gösterebilmektedir.

KOMBİNE AMELİYATLAR YAPILIYOR!

Artan tecrübe ve gelişen teknikler sayesinde annelik estetiğinde ameliyatları, kombine olarak yapabiliyoruz. Hastaların istedikleri bölgelerdeki deforme olan dokularını, eski haline kavuşturma konusunda çeşitli ameliyatlar uygulamaktayız. Şikâyetlerin en sık; karın bölgesinde ve göğüslerde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Emzirme sonrasında göğüslerinde hacim kaybı ve sarkma olan hastalara, dikleştirme ameliyatları uygulanabiliyor.

Yağlanma nedeniyle, özellikle bel çevresinde meydana gelen kalınlaşma, liposuction (yağ aldırma) ameliyatı ile düzeltilebiliyor. Cerrahi işlemden sonra izlerin dışarıdan görünmeyen bölgelere saklanabilmesi sayesinde, gebelik öncesi dönem ile oldukça benzer sonuçlar elde edilebilmektedir.

EMZİRME SÜRECİNE DİKKAT!

Hastalarımız, bu ameliyatların hemen yapılmasını istiyorlar ancak ameliyat öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var. Emzirme sürecinin tamamlanması sonrasında, hastanın kilo alıp verme sürecindeki dengelenmenin tamamlanması gerekiyor. Beraberinde hastalarımızdan, ameliyat sonuçlarının daha uzun süre devam edebilmesi amacıyla; egzersiz programlarına başlayıp düzenli devam ettirmelerini ve tabii ki beslenmelerine dikkat etmelerini istiyoruz.

İYİLEŞME SÜRESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Kombine ameliyatlar sonrasında hastaların, dinlenme periyotlarının düzenlenmesi lazım. Aksi takdirde, iyileşme sürecinin olumsuz etkilenebileceğini unutmamak gerekiyor. Hastalarımıza özellikle; ilk 7 günlük süreçte gündelik hayatlarında yoğun aktivitelerden uzak durmalarını öneriyoruz.

Yorumlar