Şeyma Subaşı 'fikir hırsızlığı' iddialarına açıklama yaptı Safiye Nur Şimşek'ten jet yanıt!

Şeyma Subaşı 'Is it ok' isimli moda uygulamasının fikir hırsızlığından dava açtığını ve davayı kazandığını iddia eden Safiye Nur Şimşek'e yanıt verdi!

Şeyma Subaşı 'fikir hırsızlığı' iddialarına açıklama yaptı Safiye Nur Şimşek'ten jet yanıt!

Şeyma Subaşı'nın geçtiğimiz yıl tanıtımını yaptığı 'Is it ok' moda uygulamasının fikir sahibinin Safiye Nur Şimşek'e ait olduğu iddiaları ortaya çıkmıştı. Safiye Nur Şimşek kendisinin hayata geçirdiği proje için Subaşı'na dava açtığını ve davayı kazandığını açıklamıştı. Safiye Nur Şimşek'in açıklamaları üzerine Şeyma Subaşı Instagram hesabından açıklama  yaptı. 

ŞEYMA SUBAŞI DAVAYI KAYBETTİ!

Safiye Nur Şimşek'in Subaşı'na 'fikir hırsızlığı' adı altında dava açtığını ve davayı kazandığını açıklamıştı. Sosyal medya hesabı üzerinden Subaşı hakkında yaptığı açıklamalarla olay olan Şimşek'in açıklamalarına karşılık Şeyma Subaşı'dan yanıt gecikmedi.

"SAYFASINA GİRDİM BENİ ENGELLEMİŞTİ"

Şeyma Subaşı geçtiğimiz sene 'Is it ok' adını verdiği moda danışmanlığı uygulamasını hayata geçirmek için çalışmalara başlamıştı. Sık sık sosyal medya hesabından tanıtımını yapan Subaşı'nın moda danışmanlığı uygulamasının bir başkasına çıktığı iddia edildi. Uygulamanın fikir babası Safiye Nur Şimşek'e ait olduğu ve Şimşek'in, ''Verdiği röportajda projesiyle ilgili detayları okudum. Yapacağını duyurduğu yeni projenin bizim daha önce yaptığımız bir çalışma olduğunu gördüm. Sayfasına girdim. Ancak beni engellemişti" açıklamaları magazin dünyasında olay yaratmıştı.

 

"SADECE GÜLÜYORUM"

Safiye Nur Şimşek'in Şeyma Subaşı hakkında yaptığı açıklamalarının ardından jet yanıt Subaşı'dan geldi. Şeyma Subaşı Safiye Nur Şimşek'in açtığı davayı kaybetti iddialarına Subaşı sosyal medya hesabından, ''Şeyma Subaşı, Safiye Nur Şimşek'in açtığı davayı kaybetti" iddiası ile ilgili ortada böyle bir dava olmadığı için, bir açıklama yapmam gerekmiştir. Bilindiği üzere, dava açıldığında dava dilekçesinin davalıya tebliği şarttır. Şimdiye kadar bana tebliğ edilen herhangi bir evrak olmamıştır. Buna rağmen, bugün avukatlarımca, UYAP sistemi ile adliyelerde incelemeler yapılmış ve şahsıma açılmış herhangi bir dava olmadığı kesin olarak teyit edilmiştir. Ortada bir dava olmadığı halde davayı kazanmış gibi, dayanaksız iftiralar atan şahsa sadece gülümsüyorum." cümlelerini kullandı.

"ÇAMUR AT İZİ KALSIN"

Şeyma Subaşı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından Safiye Nur Şimşek sosyal medya hesabından ''Çamur at izi kalsın'' şeklinde paylaşım yaptı.

 

Yorumlar