Burun dolgusu kimlere yapılır? Ameliyat olmadan tedavi olabilirsiniz!

Çocukluk döneminde veya çeşitli etkenlerden kaynaklı burun sorunlarını ameliyat olmadan burun dolgusu ile üstesinden gelebilirsiniz işte bilmeniz gerekenler!

Burun dolgusu kimlere yapılır? Ameliyat olmadan tedavi olabilirsiniz!

Hemen hemen birçoğumuz çocukluk döneminde veya sonradan gelişen dış etmenlerden kaynaklı burun sorunlarının çözümü sadece ameliyat değil! Hepimiz biliyoruz ki bıçak altına yatmak hepimiz için kolay bir durum değil! Burun ameliyatı olmak istemeyenler veyahut daha önce ameliyat olup ikinci kez olmaya çekinenler için burun dolgusu hakkında Medikal Estetik Uzmanı Dr.Meltem Ayran konu hakkında önemli bilgiler verdi. Burun dolgusu nasıl yapılır, burun dolgusunu kimler yaptırabilir? Burun ameliyatı olmuş kişilere burun dolgusu yapılır mı? İşte burun dolgusu hakkında merak edilenler!

Özellikle çocukken burnumuzu çarparız, düşeriz, burnumuzdan defalarca  travma alırız. Bu yüzdendir ki hem kıkırdak yapımızda hem kemik yapımızda bozukluklar eğrilikler hemen hemen hepimizde vardır.

Burunda oluşan sorunlar kişilerin hem sosyal hayatını hem de psikolojisini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle giderilmesi gereken bir sorundur.

burun dolgusu kimlere yapılır

Burun sorunlarına ameliyat dışında alternatif çözüm sunabiliyoruz. Burun dolgusu hem ameliyat olmamış kişilerde hem de ameliyat olmuş kişilerde iyi bir seçenek olabilir. Çoğu kişi ameliyattan korkar,  geri dönüşümsüz bir işlem olması ya da anestezi alacak olmaları onlar için ürkütücü olabilir. Kesin ameliyat endikasyonu olan hasta tabii ki ameliyat olmalıdır. Ancak ameliyatsız da burun ucunu kaldırabilir, asimetrileri düzeltebilir, çökmeleri onarabiliriz. Burun dolgusunun yanında burun askısı da son yıllarda sıkça kullandığımız bir yöntem. Burun askısı, özellikle cildi kalın ve cilt altı yağ dokusu fazla olan kişilerde iyi bir alternatif olabilir.

15-20 Dakikada İstediğiniz Görünüme Kavuşabilirsiniz!

Lokal anestezik bir krem uygulamasının ardından, çok ince iğne veya kanül kullanarak 15-20 dakika gibi bir sürede sizi mutlu edecek bir değişime kavuşabilirsiniz.Yine aynı gün gündelik yaşamınıza rahatça devam edebilirsiniz.

Yorumlar