Cildi pürüzsüzleştiren pratik avokado maske tarifleri!

Yumuşacık pürüzsüz bir cildi kim istemez ki ancak hayal gibi görünen bakımlı cilde sahip olmak için pratik avokado maske tariflerine göz atabilirsiniz!

Cildi pürüzsüzleştiren pratik avokado maske tarifleri!

Yumuşacık pürüzsüz bir cilde sahip olmak her ne kadar hayal gibi görünse de imkansız değil! Günlük hayatta güzellik merkezlerine gidip cildinizin ihtiyacı olan bakımları yaptıramıyor olabilirsiniz ancak evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayarak pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? İşte bu noktada bakım ve pürüzsüz yumuşacık bir cilt için oldukça faydalı ve etkili olan avokadoyu seçtik! Avokadodan yapabileceğiniz birbirinden etkili maske tariflerini bir araya getirdik! Sizde evde cildi pürüzsüzleştirmek ve cildinizin ihtyiacı olan nemi sağlamak için evde avokado maskelerini deneyebilirsiniz! İşte birbirinden etkili avokado maske tarifleri.

Kayısı ve Avokado Maskesi

Malzemeler; Yarım olgun avokadoYarım olgun kayısı

Yapılış aşaması; Avokadoyu ve kayısıyı ayrı yerlerde ezin ve daha sonra yapışkan bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Duştan sonra yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 30 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maskeyi gece uyumadan önce yapmanız daha çok fayda sağlayacaktır.

Yoğurtlu Avokadolu Maske

Malzemler; Çeyrek olgun avokado1 yemek kaşığı yoğurtYarım yemek kaşığı bal

Yapılış aşaması; Çatal yardımıyla ezdiğiniz avokadoları, yapışkan bir form elde edene kadar yoğurt ve balla karıştırın. Temiz cildinize uyguladıktan 15 dakika sonra çok ılık suyla temizleyin. Bu maske kuru ve sivilceli ciltler için idealdir.

cildi pürüzsüzleştiren avokado maskeleri

Ballı Avokado Maske Tarifi

Malzemeler; Yarım olgun avokado2 yemek kaşığı su1 yemek kaşığı bal

Yapılış aşaması; Avokadoları ezin. Diğer tarafta balı, sıcak suyun içinde eritin. Daha sonra tüm malzemeleri bir araya getirin ve karışımı yüzünüze sürün. 10 dakika bekledikten sınra ılık suyla durulayın.

Yorumlar