Çene dolgusunun kalıcılığı ne kadar sürer yüz hatlarını belirginleştirmek için...

Yüz hatlarını belirginleştirmenin bir diğer yolu da çene dolgusundan geçiyor. Peki çene dolgusu nasıl yapılır ne kadar kalıcı? İşte tüm detaylar!

Çene dolgusunun kalıcılığı ne kadar sürer yüz hatlarını belirginleştirmek için...

Son zamanlarda yüzde veya vücudun çeşitli yerlerinde istenmeyen görüntüleri geçici bir süreliğine görünebilir kılan dolgu çeşitleri arasında son zamanlarda oldukça trend olan çene dolgusu da yer alıyor. Yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler sadece yanak değil aynı zamanda çene dolgusunuda sık sık tercihleri arasında yer alıyor. Kalıcı olmayan ve belirli bir süre zarfında görünümü geçersiz kılan çene dolgusunun kalıcılığı ne kadar sürer? Çene dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte çene dolgusu yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği detayları Uzman Dr. Jale Şenyurt konu ile ilgili bilgiler verdi.

YÜZ HATLARINI BELİRGİNLEŞTİRİYOR!

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen çene dolgusu operasyonu, yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Çene yüzümüzün en altında bulunan yüz ile boyun arasındaki en önemli bağlantıdır. Yüz güzelliği ve estetik yüz hatları için çene, unutulmaması gereken önemli bir bölgedir.

Çene ucu da aynı burun gibi yüzün diğer bölgeleriyle orantılı ve uyumlu olmalıdır. Küçük çene, kişinin özellikle yandan görüntüsünü olumsuz yönde etkiler. Burun ve çene ucu  görüntü olarak birbirlerini dengelerler ve ahenk içinde olmalıdırlar.

Çenenin geride olması burnun daha büyük ve çıkıntılı görünmesine yol açar. Çene estetiklerinde yüz estetiğinde olduğu gibi hyalüronik asit içeren dolgu uygulamaları sık başvurulan yöntemler arasındadır. Çene dolgusu işlemi ile mevcut çenenin daha önde görünmesi sağlanabilir ya da çene ucu belirginleştirilebilir.  

ÇENE DOLGUSUNUN KALICILIĞI NE KADAR SÜRER?

Dolgu işlemi ile çene estetiği, ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyat olmasında tıbbi nedenlerle sakınca olan kişiler için kolay ve uygun bir seçimdir. Etkisi 18 ile 24 ay kadar sürebilmektedir. Protez ya da ameliyat gibi operasyonlardan kaçınanların sık uyguladığı işlemlerdendir. Çene konturunun belirginleştirilmesinde etkin olarak sonuç veren çene dolgusu işlemi ortalama 10-15 dakikada gerçekleştirilen bir uygulamadır. Acısız ve ağrısız olan bu işlem sonrası günlük hayata kaldığı yerden devam edilebiliyor.

Yorumlar