Düğün öncesi estetik modası

Kusursuz bir gelin olmak isteyenler, hayal ettikleri güzellik için düğünden önce estetik cerrahların kapısını çalıyorlar. Gelin adaylarının en çok tercih ettiği operasyonların başında burun estetiği ve göğüs estetiği yer alıyor.

Düğün öncesi estetik modası

Kusursuz bir gelin olmak isteyenler, hayal ettikleri güzellik için düğünden önce estetik cerrahların kapısını çalıyorlar. Kırışıklıklar, fazla yağlar ve göğüslerinden şikâyet eden gelin adayları artık soluğu nikâh masasından önce ameliyat masasında alıyor. İşte evlilik öncesi gelinlerin tercih ettiği operasyonlar...


Yüz güzelliği için burun estetiği

Burun estetiğinin, yüzün ortasında ve yüze bakıldığında ilk göze çarpması nedeniyle gelin ve damat tarafından en fazla tercih edilen operasyon olduğunu belirtiyor. Canlı bakışların yakalanması ve gelin makyajının kalıcılığını sağlaması açısından da yüze yağ enjeksiyonunun, gelin adaylarının en fazla tercih ettiği minik cerrahi işlemler sırasında ilk sırada yer alıyor.

Kusursuz bir topuz için kepçe kulak estetiği

Bu özel günde, genellikle gelin adayları daha çok saçını topuz yapmayı, damat adayları da bu özel günde kısa ancak gür saçı tercih ediyorlar. Ancak kepçe kulak denilen kulaklardaki açıklığın fazla olduğu bazı kişilerde düğün öncesi yapılacak cerrahi operasyonun ilk sırasında kulak estetiği geliyor.

Straplez gelinlik giyebilmek için göğüs estetiği

Gelinlik modellerinde göğüs dekoltesinin ayrı bir önemi vardır. İstenilen gelinliği rahatça taşıyabilmek için meme estetiğine de gelinler rağbet ediyor. Özellikle straplez modelli gelinlik için, meme hacmi yeterli olmayanlarda meme protezleri ile memeler büyütülüyor. Memelerin sarkık olması durumunda ise; meme dikleştirme ve toparlama operasyonları yapılabiliyor.

Yeni bir başlangıç için genital estetik

Genç bayanlarda düğün öncesi en çok tercih edilen operasyonlardan biri de genital estetik. Özellikle labia minora dediğimiz iç dudakların büyük ve sarkık olması hem estetiği, hem hijyeni hem de cinsel hayatı olumsuz etkiliyor. Küçük cerrahi işlemle bu durumun kızlık zarına da zarar vermeden düzeltilebilir olması kişiyi, fiziki ve ruhsal açıdan son derece mutlu kılıyor.

Yüzdeki kırışıklıklar için botoks

Yüzdeki kırışıklara karşı botoks uygulamasının düğün tarihinden 10 gün önce yapılması uygun olur. Botoksun kırışıklık tedavisindeki kullanımı dışında alın, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanındaki aşırı terlemeye engel olması da gelin ve damat adaylarının son zamanlarda tercih ettiği cerrahisiz bir işlemdir.

Bölgesel fazlalıklar için liposuction

Özellikle bölgesel yağlanma şikayeti olan gelin ve damatlara, operasyon listesinde en hızlı ve net sonuç için, liposuction tavsiye ediliyor.

Estetik bir görünüm için epilasyon

Erkek ve kadında hijyen ve estetiğin ilk şartı olan tüysüz görünüm için, yaz aylarında epilasyon işleminde lazer eepilasyon tercih edilmelidir. Uygun zaman ve uygun sistemle yapılmayan lazer sonrası hastalarda lekelenme gibi kötü sonuçlar görülebilir.

Uzmanlar, estetik yaptıracak çiftlere burun, kulak, meme, yağ aldırma, genital estetik gibi cerrahi işlemlerin düğünden 1,5-2 ay önce yapılması, yağ enjeksiyonun 1 ay önce yapılmış olması olumlu sonuçlar sağlayacaktır.
Yorumlar