Göz altı ışık dolgusu nedir daha genç bakışlara sahip olacaksınız!

Göz altı ışık dolgusu nedir? Nasıl yapılır? Göz altı torbaları ve göz altı morluğu tedavisinde kullanılan gözaltı ışık dolgusuna dair tüm merak edilenler!

Göz altı ışık dolgusu nedir daha genç bakışlara sahip olacaksınız!

 Gözaltı morlukları tüm kadınların şikayetçi olduğu problemlerden biridir. Ameliyat olmaktan korkanlar bu problemle yaşamak zorunda kalabiliyor. Koyu gözaltları sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterebilir. Bu da kimsenin istemeyeceği bir şeydir. Peki gözaltlarını daha genç ve aydınlık göstermek için neler yapılabilir? Uzmanlar bunun için gözaltı ışık dolgusunu öneriyor! Peki nedir bu gözaltı ışık dolgusu? Nasıl yapılır? Göz altı torbaları ve göz altı morluğu tedavisinde kullanılan gözaltı ışık dolgusuna dair tüm merak edilenleri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk'ten öğrendik. 

 AMELİYATSIZ ÇÖZÜMÜ MÜMKÜN! 

Göz altı torbaları ve göz altı morluğu yüzün olduğundan daha yaşlı ve yorgun görülmesine neden olan, en yaygın estetik sorunların başında yer alır. Bu sorunlar kalıtımsal özellikler, bazı tıbbi rahatsızlıklar ya da yorucu yaşam tarzı gibi sebepler ile ortaya çıkabilir. Günümüzde ameliyatsız teknikler ile hem göz altı torbası hem de göz altı morluğu başarılı bir şekilde tedavi edilebiliyor.

 KİŞİYİ OLDUĞUNDAN DAHA YAŞLI VE YORGUN GÖSTERİYOR 

Göz çevresindeki estetik sorunlarının sebepleri arasında yaş alma, tıbbi rahatsızlıklar, yaşam tarzı, stres ve kalıtımsal özellikler yer alır. Bu sebeplerden bazıları ya da birkaçı birden genç yaşlardan itibaren göz altında çökme, torba ve renk değişikliğine yol açabilir. Göz çevresi yüzün en hassas bölgeleri arasında yer alır. Çok hızlı bir şekilde deformasyona uğrayabilir. Göz çevresinde oluşan bu deformasyonlar insanın görünümünü olumsuz yönde etkiler. Göz çevresindeki deformasyonlar kişinin olduğundan daha yaşlı, yorgun ve hatta hasta görünmesine sebep olabilir. 

DAHA GENÇ VE AYDINLIK BİR GÖRÜNÜM İÇİN... 

Işık dolgusu, göz çevresinde ortaya çıkan estetik sorunların tedavisinde kullanılan ameliyatsız enjeksiyon tekniğidir. Göz altındaki ve göz üstündeki hacim kayıplarını gidererek daha genç ve aydınlık bir görünüm sağlar. Hacim kaybı nedeniyle oluşan çukurlar yükseltilerek ışık alması sağlanır. Işık dolgusu malzemesinin içeriğinde aminoasit, hyaluronik asit, antioksidan, mineral ve vitamin içeren özel bir jel bulunur. Kullanılan bu özel içerik ile dokuların ve hücrelerin yeniden yapılanması sağlanır. Bu sayede yüze parlak ve genç bir ifade verilir.

AĞRISIZ İŞLEM, SONUÇ HIZLI! 

Işık dolgusundan önce göz çevresine lokal anestezi uygulanır. Anestezinin ardından kullanılan zengin malzeme göz altı ve göz çevresine enjeksiyonu yoluyla uygulanır. Enjeksiyon işleminin çoğunlukla tek seans uygulanması yeterli olur. Işık dolgusunun etkisi kişinin kalıtımsal özellikleri, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ve dozuna bağlı olarak ortalama bir yıl devam eder. Göz çevresinde kullanılan jel doğal cilt yapısında da bulunması gereken malzemeleri içerdiğinden herhangi bir yan etkisi olmaz. 

BAŞARILI SONUÇLAR ELDE EDİLEBİLİYOR 

Işık dolgusu tedavisinde iyileşme sürecine ihtiyaç olmadığından hasta hemen normal hayatına dönebilir. Işık dolgusu, göz çevresindeki estetik sorunların giderilmesinin yanı sıra el ve dekolte bölgesindeki estetik sorunların tedavisinde de kullanılabilir. Alanında uzman cerrah tarafından uygun dozda, uygun noktalara yapıldığında oldukça doğal görünen başarılı sonuçlar elde edilebilir.

 

 

Yorumlar