Göz kapağı estetiği nasıl yapılır yorgun ve yaşlı görünüme son!

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır? İşte gözlerinizdeki yorgun ve yaşlı görünümünüzü ortadan kaldıracak göz kapağı estetiğine dair tüm merak edilenler!

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır yorgun ve yaşlı görünüme son!

Günümüzde en çok tercih edilen estetikler arasında yer alanlardan biri de göz kapağı estetiğidir. Bu estetik artık genç ya da yaşlı dinlemiyor. Herkes tarafından kabul edilen ve birçok kişinin öncelikli ameliyat tercihleri arasında yer alıyor. Göz kapağı estetiği sayesinde kişinin yüzündeki yorgun ve yaşlı ifade ortadan kalkıyor ve daha dinç ve etkili bakışlara sahip olmasını sağlıyor. Yüzümüzdeki en dikkat çekici bölge olan gözlerimiz için daha diri bakışlara sahip olmanın sırrını Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca'dan öğrendik. Göz kapağı estetiği neden yapılır? Nasıl yapılır? İşte tüm merak ettiğiniz soruların cevabı elmaelma.com'da. 

''GÖZ KAPAKLARINDAKİ BOLLAŞMA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE DÜZELTİLEBİLİR''

“Gözlerin etrafında başlayan bütün sarkmalar göz kapaklarını etkiler. Bu da zamanla görmenizi bozabilir” diyen Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca, “Göz kapaklarında; ya yaşlanmaya bağlı olarak, ya kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma, bollaşma oluşabilir. Endişelenmeye gerek yoktur, bu durum göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir. Doğru kişiye uygun yöntemle yapılan küçük dokunuşlardan çok iyi sonuçlar alıyoruz. Uykulu, yorgun ve yaşlı görünüm gider, daha dinç, genç ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz” dedi.

SARKAN GÖZ KAPAKLARIMIZ DAHA YAŞLI VE YORGUN GÖRÜNMEMİZE NEDEN OLUYOR''

“Kimi zaman yapısal olarak gevşek bir ciltten, kimi zaman yaşa ve yer çekimine bağlı olarak sarkan göz kapaklarımız; daha yaşlı, daha yorgun ve daha mutsuz görünmemize neden olur” diyen Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca, şu bilgileri verdi: “Dengesiz beslenme, düzensiz kilo alıp vermek, gün ışığına yoğun maruziyet, uyku düzensizliği ve sigara kullanımı; kapak cildinde sarkma, gözaltı torbalanması ve kırışıklıklara neden olur. Kapak derisindeki ileri derecede sarkma, görme alanımızı dahi kısıtlar. Her göz açıp kapamanızda, sarkan cildin kirpiklere temasından dolayı gözlerinizde kaşıntı, kızarıklık ve kirpiklerinizde dökülme meydana gelebilir.”

OPERASYONDAN HEMEN SONRA EVİNİZE DÖNEBİLİYORSUNUZ 

Tüm bu olumsuz durumlardan kurtulmanın ve daha sağlıklı, güzel görünmenin blefaroplasti (göz kapağı estetiği) ile çok kolay olduğunu belirten Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca, “Göz kapağı estetiği, genel anestezi (narkoz) gerektirmez. İşlem yaklaşık olarak üst kapaklar için 20’şer, alt kapaklar için 30’ar dakika sürer. Sarkan, kırışıklığa sebep olan cilt uzaklaştırılır, torbalanma yapan yağ dokuları temizlenir ve cilt altı dokumuz sıkılaştırılır. Operasyondan sonra hastanede kalmanız gerekmez, aynı gün evinize dönebilirsiniz” dedi.

Yorumlar