Örümcek ağı estetiği yüzün hangi bölgelerine yapılır? Can sıkıcı kırışıklıklara dikkat!

Cildin erken yaşlanmasını engellemek ve kırışıklıklardan kurtulmak için örümcek estetiği yöntemi hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik!

Örümcek ağı estetiği yüzün hangi  bölgelerine yapılır? Can sıkıcı kırışıklıklara dikkat!

Cilttei kolajen miktarının zamanla azalmasıyla beraber yüzde oluşan hacim kaybı ve yer çekimi etkisiyle cildin erken yaşlanma sorununun önüne geçmek için son dönemlerde estetik dünyasında sıklıkla karşımıza çıkan örümcek estetiği yöntemi hakkında Medikal Estetik Hekimi Dr. Metehan Özgür konu hakkında bilgiler verdi. Örümcek estetiği yöntemi nasıl yapılır, hangi bölgelere uygulanır? İşte Örümcek estetiği hakkında tüm merak ettiklerinizi elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

Örümcek Ağı Estetiği İle Gençleşebilirsiniz!

Zamanla dokulardaki kollajen miktarı ve içeriği değişir, yüzdeki yağ kompartmanları erir. Oluşan tüm bu değişiklikler yüzde kendini hacim kaybı olarak gösterir. Hacim kaybı yerçekimi ile birleştiğinde yaşlanmanın tipi görünümü oraya çıkar. 

Günümüzde artık yüz estetiği ile ilgili cerrahi olmayan işlemler gittikçe daha çok tercih edilmeye başlandı. Botulinum toksin uygulamaları, dermal dolgular, PRP tedavisi, mezoterapi gibi minimal invaziv uygulamalara örümcek ağı estetiği de eklendi. Örümcek ağı estetiği bir ameliyatsız cilt sıkılaştırma, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. İlhamını doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip olan örümcek ağının muazzam şekil, dayanıklılık ve üstün mekanizmasından alır. 

Son yıllarda popülaritesi artan örümcek ağı estetiğinde, ortalama olarak 45-60 dakika civarı gibi kısa uygulama süresi, etkisini uygulama sonrası hemen görebilmek, istendiğinde uygulamanın tekrarlanabilmesi ya da ek uygulamalar yapılabilmesi, hızlı iyileşme ve cerrahi işlemlere oran çok daha ekonomik olması büyük avantajlarıdır. 

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) adı verilen iplikler, öncelikle cildin sarkan ve gevşeyen noktalarına tıpkı oya işlercesine, ince ince cilt içine işlenmektedir. Bu ipler cildin sarkan ve gevşeyen noktalarında azalmış olan kollajen ve elastin liflerinin yerine geçer. Bu ipliklerin kalıcılığı 5 sene civarıdır ve bu süre sonunda kendiliğinden erirler. 

Örümcek Estetiği Neden Yapılır?

Dermal simülasyon, cilt simülasyonu yoluyla kollajen canlandırma, yara iyileşmesinin tetiklenmesi, iğnelerin sağladığı mekanik destek ve bunların oluşturduğu cilt rejüvenasyonudur. Örümcek ağı estetiğinin kullanım alanları ise; alın ve kaş arası kırışıklıklar, kaş kaldırma, göz kenarı ve kaz ayağı çizgileri, nasolabial katlantılar, marionette (kukla) çizgileri, çene hattı, boyun ve gıdı germe, dekolte ve vücut estetiğidir. 

Örümcek ağı estetiğinden sonra dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir: İşlemden hemen sonra buz uygulaması yapılmalıdır, en az 24 saat makyaj uygulanmasından kaçınılması gerekmektedir, yaklaşık 3-5 gece yastıklar üzerinde yüksek bir pozisyonda uyunmalıdır, 1 ay boyunca yüz ve boyun masajından kaçınılmalıdır.

Yorumlar