diş bakımı Haberleri

Bakımsız dişler vücudu ele geçiriyor dikkat!

Her ne kadar ''Amaan bugün fırçalamasamda olur'' diyerek ertelediğimiz diş bakımı bir süre sonra çeşitli hastalıklara davetiye çıkarıyor!

Doğru diş bakımını arayanlar için tüyolar!

Diş sağlığını korumak ve bilinçli bir şekilde fırçalamak için diş fırçalarken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bir derlemede bulunduk!

Bembeyaz gülüşler için bu yöntem şart!

Bembeyaz dişlerle gülümsemek için diş beyazlatma yöntemi hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik!

Bu yöntemle gülüşünüze samimiyet kazandırın!

Gülmek kişinin samimiyetini ve ruh halini yansıtmaya yardımcı en etkili iletişimdir olmakla beraber gülüş tasarımı hakkında merak edilenleri bir araya getirdik!

Diş fırçası alırken bu özelliklere dikkat edin!

 Sağlıklı ve güzel gülüşün sırrı doğru diş fırçası ve doğru diş macununda saklı! Peki doğru diş fırçası nasıl seçilir? İşte  yanıtı...

Evde naneli diş tozu tarifi!

Ağız için ve diş temizliğinizde doğal yöntemler uygulayarak kendi naneli diş tozunuzu yapabilirsiniz! İşte ihtiyacınız olan malzemeler!

Ramazanda ağız kokusu rahatsız ediyorsa...

Ramazan ayında uzun süreli bir şey yiyip içmeme iltihaplı ve çürük dişlerin ağız kokusuna neden oluyor. Peki Ramazanda ağız ve diş bakımı nasıl olmalı?

Çocuğunuza diş fırçası alırken 3 şeye dikkat!

Çocukların diş yapısı ve rahatça fırçalayabilecekleri diş fırçası alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban yanıtladı.

Dişlerin düzelmesi için diş teli ağızda ne kadar kalmalı?

Bozuk diş yapısını düzeltmek için diş tedavisine uygun olarak en çok tercih edilen diş teli ağızda ne kadar kalır? Ortodonti Uzmanı Bertan Güzel yanıtladı!

Dişinizi çektirdikten sonra bu 4 şeye dikkat!

Sallanma, çürüme gibi nedenlere bağlı olarak çekilen dişlerden sonrasını es geçmeyin! Diş çektirdikten sonra yapılması gerekenler neler? İşte bu 4 şeye dikkat!

Eksik dişler hastalıklarıda beraberinde getiriyor!

Beslenmede oldukça önemli bir yeri olan dişler çeşitli nedenlere bağlı olarak eksilebiliyor. Eksik diş çene yapısını bozar mı? İşte cevabı!

Diş teli takarken acı verir mi?

Daha düzgün gülüşler için ve diş sağlığına göre ihtiyaç duyulduğunda takılan diş telleri takılırken acı olur mu? İşte tüm merak ettikleriniz.

Hamilelik döneminde dişler sağlığınızı tehdit ediyor!

Bebek ve kendi sağlığınız için anne adaylarının ekstra dikkat etmesi gereken konulardan biri de dişlerdir!

Diş teli kullananlar ağız içi bakımı nasıl yapabilir?

Diş teli kullananlar dişlerini nasıl fırçalamalı? Diş teli kullananlar için ağız içi bakımı yapmanın püf noktalarını bir araya getirdik.

Bayramda diş sağlığınıza dikkat!

Diş bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bayramda tükettiğiniz tatlılardan dişlerinizi korumanın yollarını bir araya getirdik!

Tatilde diş bakımına ekstra dikkat edin yoksa...

Diş fırçalamada dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Diş fırçalama alışkanlığında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tatilde diş sağlını atlamayın!

Çok Okunanlar