Evde naneli diş tozu nasıl yapılır ağız içi temizliğinde doğal yöntemler!

Ağız için ve diş temizliğinizde doğal yöntemler uygulayarak kendi naneli diş tozunuzu yapabilirsiniz! İşte ihtiyacınız olan malzemeler!

Evde naneli diş tozu nasıl yapılır ağız içi temizliğinde doğal yöntemler!

Dişlerini doğal yöntemlerle temizlemek isteyenler için evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz naneli diş tozu tarifine göz atmaya ne dersiniz? Elmaelma.com olarak evde 3 malzemeli naneli diş tozu yapmanın yöntemlerini sıraladık! Diş etini ve ağız içi bakımını kusursuz bir şekilde temizleyen naneli diş tozunu sizde denemek için bir araya getirdiğimiz tarife göz atabilirsiniz!

EVDE NANELİ DİŞ TOZU NASIL YAPILIR?

Malzemeler: 3 yemek kaşığı kaolin kili, 2 yemek kaşığı nane tozu, 2 yemek kaşığı kabartma tozu yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Yukarıda sıraladığımız tüm malzemeleri iyice harmanlayıp, daha sonra kapaklı bir kutuya ilave edip muhafazla edin. Kapağı sıkıcak kapattığınızdan emin olduktan sonra serin ve kuru bir yerde saklayın. 

NANELİ DİŞ TOZU NASIL KULLANILIR?

Dişlerinizi temizlemek ve diş sağlığını korumak için oldukça pratik bir uygulama olan naneli diş tozunu diş fırçanızın üzerine ilave ettikten sonra kullanabilirsiniz. Ancak etkisini arttırmak için naneli diş tozunuzun üzerine bir miktar hindistan cevizi yağı ilave edip diş tozunuzu macun haline getirebilirsiniz. 

NANELİ DİŞ TOZU FAYDALARI NELER?

Naneli diş tozu dişleri ve ağız içini temizlemeye yardımcı oluyor. Nane tozu ağızda tazelik hissi vermesinin yanında antikorozif ve antimikrobiyel faydaları bulunuyor. Böylelikle ağız içi bakımını doğal bir şekilde kendi yaptığınız naneli diş tozu ile temizleyebilirsiniz. 

Yorumlar