Bacak incelten hareketler sırrı bu egzersizlerde!

Bacak inceltmek için yapılacak egzersizler nelerdir? Bacak inceltme egzersizleri işe yarar mı? İşte incecik bacaklara sahip olmanın sırrı!

Bacak incelten hareketler sırrı bu egzersizlerde!

Bacaklarınızı kalın mı buluyorsunuz? Ne kadar zayıflarsanız zayıflayın bir türlü bacaklarınızdaki kilolardan kurtulamıyor musunuz? Bu hareketler bacaklarınızı inceltecek  kısa bir süre içerisinde istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacak. Peki bacak inceltmek için yapılacak egzersizler nelerdir? Bacak inceltme egzersizler işe yarar mı?İşte incecik bacaklara sahip olmanın sırrı bu 3 harekette! 

ÖN KALÇA KASLARINIZI ÇALIŞTIRMAK İÇİN... 

Sırt üstü yere uzanın. Kollarınızı vücudunuzun yanından aşağı doğru serbest bırakın. Her iki bacağınızı da 90 derece dik tutacak şekilde kaldırın. Sonrasında her bir bacağınızı teker teker kırarak yere indirin. Önce birini, sonra diğerini. Bunu yaparken dizlerinizi birbirine yapışık tutmalı ve ön bacak kaslarınızın yandığını hissetmelisiniz. Her bacak için 10 tekrar yapmanız yeterli olacaktır. 

ARKA KALÇA KASLARINI ÇALIŞTIRMAK İÇİN... 

Sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi vücudunuzun yanından aşağı doğru serbest bırakın. Ardından dizlerinizi birleştirerek ve hafifçe kırarak her iki bacağınızı yukarı ve aşağı kaldırın. Poponuz yerden hafifçe kalkabilir ama bacaklarınızı mümkün olduğunca gergin tutmaya devam edin. Hareketi 20 kez yapmanız yeterli olcaktır. Bu hareketi doğru olarak yaptığınızı anlamanın yolu kaslarınızda yanma hissetmenizdir. Eğer kaslarınızda hafifte olsa yanma varsa hareketi doğru yapıyorsunuz demektir. 

ÜST İÇ BACAK ÇALIŞTIRMAK İÇİN... 

Sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi vücudunuzun yanından serbest bırakırken, bacaklarınızı yukarı kaldırın. Bacaklarınızı tekrar aşağı indirirken dizlerinizi bükerek yanlara doğru açın. Böylece bacaklarınız çapraz bir pozisyona girecek. Ardından tekrar başlangıç pozisyonu olarak bacaklarınızı yukarı kaldırın sonra tekrar çapraz yaparak yarı yol inin. Ayaklarınız yere tam değmesin. Bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kısa süre içerisinde bacaklarınızın inceldiğini fark edeceksiniz. 

Yorumlar