Evde suquat hareketi nasıl yapılır vücudunuzu sıkılaştırmak istiyorsanız...

Squat nedir? Evde squat hareketi nasıl yapılır? Bölgesel zayıflama konusunda oldukça etkili olan squata dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Evde suquat hareketi nasıl yapılır vücudunuzu sıkılaştırmak istiyorsanız...

Squatın ne olduğunu duymuş muydunuz? Günlük hayatta adını sıklıkla duyduğumuz bu hareket çömelme hareketi olarak bilinmektedir. Özellikle bölgesel zayıflama konusunda oldukça etkili olan bu hareketi evde kendi kendinize yapabileceğinizi ve  vücudunuzda birçok kasın aynı anda hareket etmesini sağlayabileceğinizi biliyormuydunuz. Peki evde squat hareketi nasıl yapılır? Squat yapmak neye yarar? Squat yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte squat hakkında tüm merak edilenler! 

Zayıf kasların güçlenmesine yardımcı oluyor 

Squat bacak ve kalça arasındaki zayıf kasları güçlendirmeye yaramaktadır. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra squat fazla yağların eritilmesine de yardımcı olmaktadır. 

Kalçaları dikleştiriyor 

Squat çömelme hareketi olarak bilinmektedir. Özellikle ön ve arka bacak, bel ve baldır kaslarının harekete geçirilmesine yardımcı olur. Bun yanı sıra düzenli yapıldığında kalçaları dikleştirmektedir. 

Kalori yakımını kolaylaştırıyor

Squatın birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yemek yedikten sonra kalori yakımını kolaylaştırmasıdır. Aynı zamanda kas kütlesinin artmasına yardımcı olmaktadır. 

Squat hareketi nasıl yapılır? 

Vücudunuzu dik bir pozisyonda tutun ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Sırtınız düz durduktan sonra dizleri hafifçe bükün. (Sandalyeye oturuyormuş gibi) Bu hareketi doğru yapmaya özen gösterin. Aksi taktirde yanlış kaslarınızı çalıştırabilir, vücudunuzda şekil bozukluğuna neden olabilirsiniz. 

 

Yorumlar