Evde balyaj nasıl yapılır? Kuaföre servet bırakmak yerine kendiniz yapın!

Kuaförlere servet değerinde ödemeler yapmak yerine evde profesyonel bir şekilde kendi balyajınızı yapmanın püf noktalarını bir araya getirdik!

Evde balyaj nasıl yapılır? Kuaföre servet bırakmak yerine kendiniz yapın!

Son dönemlerde saç trendleri arasında yer alan balyaj modası hakkında bir derleme yaptık. Saçın kendi rengini yok etmeden uçlarına ışıltı gibi duran açma işlemidir. Kuaförlere servet değerinde ödeme yapmak yerine evde saçlarınıza kendi balyajınızı yapmaya ne dersiniz? Saça balyaj yapmak her ne kadar zor gibi olsa da pratik bir şekilde evde balyaj yapabilirsiniz. Saçlarınızın ucuna yapacağınız açma işlemi ile kuaföre gitmenize gerek kalmayacak! İşte evde balyaj yapmanın kolay adımlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

Evde Balyaj Yapmanın Tüyoları!

Balyajın saçınızda sırıtmaması için ilk adım olarak ten renginizi göz önünde bulundurmak olacaktır. Ten renginize uygun olan bir renk seçtikten sonra balyajı hangi kısımdan başlayacağınıza karar verin. Daha sonra saç uzunluğunuza göre boyayacağınız hizayı belirleyip saçlarınızı iyice tarayın. Saç tarama işlemi boyanın saçına eşit şekilde dağılmasına yardımcı olacaktır. 

Saçalrınızı taradıktan soonra tokalarla saçlarınızı bölüm bölüm ayırıp saçlarınızı tutam tutam ayırıp boyama işlemine başlayın. İnce uçlu bir çubuk ile saç tellerinizi ince ince ayırıp istediğiniz kısma kadar çıkartarak beklenen sürede tutup saçlarınızı durulayın! İşte evde balyaj yapmak bu kadar kolay!

 

Yorumlar