Göbek eritme hareketleri evde zamanınızı almayacak!

Göbek eritmek, zayıflamanın en zor olduğu bölgelerdendir. Göbeğinizin gitmesini istiyorsanız düzenli olarak evde bu hareketleri yapabilirsiniz...

Göbek eritme hareketleri evde zamanınızı almayacak!

Yorucu iş temposu ve hareketsiz kalmak, üstüne bir de yediklerimize dikkat etmeyince kilolar vücudumuzun belirli bölgelerine toplanıyor. Göbek eritmek zayıflamanın en zor olduğu bölgelerdendir. Göbek bölgesini eritmek istiyorsanız ve fazla vaktiniz yoksa evde de kolayca bir kaç dakikanızı ayırarak göbek yağlarınızdan kutulmanız mümkün. Uygulaması çok kolay ve sürekliliği sağlandığında sonuçlarını sizde göreceksiniz. Eğer siz de göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, evde birkaç dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz göbek eritme hareketleri...

Mekik egzersizi

En çok bilinen göbek eritme hareketlerinin başında mekik hareketi gelir çoğu insan mekik hareketinden kaçsada, üst karın kaslarını güçlendirmeyi sağlıyor. Dizlerinizi kırın, kollarınızı göğsünüzün üzerinde çapraz yapın ve kendinizi çok zorlamadan öne doğru kalkın. Kalkış esnasında nefesinizi verin, yatarken nefes alın.

Bisiklet ezgersizi

Yere sırt üstü uzanılır. Dizler 90 derece açıyla bükülür. Eller, dirsekler kırılarak boyun bölgesinde birleştirilir. Sol diz, sağ dirseğe yakınlaştırılır. Tekrar sırt üstü yatar pozisyona geçilir ve devamında sağ diz, sol dirseğe yakınlaştırılarak hareket tekrar edilir.

Kalça kaldırma egzersizi

Avuç ileri yere bakacak şekilde sırt üstü uzanılır. Bacaklar birbirine yapışık şekilde, mümkünse 90 derecelik açıyla, bükmeden havaya kaldırılır. Ayaklar kaldırıldığında nefes verilir, yatırıldığında da nefes alınır. Bu hareketi uygularken baş ve omuzlar sabit kalmalıdır.

Yana sıkıştırma egzersizi

Ayakta uygulayacağınız bu hareket sırasında, bacaklarınızı omuzlarınızın genişliğinde açın ve yanlara doğru uzanarak, diğer tarafı sıkıştırın. Bu hareketi öne doğru eğilmeden ve sırtınız dik duracak şekilde uygulamanız, elde edeceğiniz sonucun daha iyi olmasını sağlayacaktır.

 
 
 
Yorumlar