Böğürtlenin faydaları neler? Hücreleri yeniliyor!

Böğürtlenin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? Vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan böğürtlenin bilinmeyen faydaları şaşırtıyor!

Böğürtlenin faydaları neler? Hücreleri yeniliyor!

Vitamin ve mineral deposu olan böğürtlenin insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu duymuş muydunuz? Özellikle C vitamini bakımından en güçlü meyveler arasında bulunan böğürtlenin bilinmeyen faydalarının neler olduğunu sizler için araştırdık. Peki böğürtlenin faydaları neler? Böğürtlen hangi hastalıklara iyi gelir? İşte böğürtlen meyvesine dair tüm merak edilenler! 

Çok güçlü bir idrar söktürücüdür 

Böğürtlen meyvesi çok güçlü bir idrar söktürücüdür. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır. Hatta aşırı toksin attığından gün içerisinde mutlaka 2.5 litre su tüketilmelidir.

Kan basıncını korur 

Sağlıksız beslenme kan basıncını artırır. Kan basıncı artıkça da yüksek tansiyon, baş dönmesi, inme ve kalp rahatsızlıklarına zemin hazırlar. Bunların önüne geçmek için kanı dengede tutucu besinler tüketilmedi gerekir. Böğürtlen içerdiği asitler sayesinde kanın basınç oranını korur. 

Şiddetli adet kanamalarının önüne geçer! 

Kadınların kabusu olan adet dönemindeki aşırı şiddetli adet kanamasının ve akıntısının önüne geçmektedir. Adet döngüsünün bozulmadan devam etmesini sağlar.

Sindirime iyi gelmektedir 

Böğürtlen çayı, sindirim sistemine de oldukça fayda sağlar. Özellikle mutasyona uğramaya meyilli olan hücreleri yenileyerek vücudun asit oranını düşürür. Ayrıca kum ve taşları da kolay yolla atılmasını sağlar.

Yorumlar