Yüz zayıflatma egzersizler açabildiğiniz kadar ağzınızı açın!

Yüz hatlarınızı olduğundan daha fazla belirginleştirmek ve elmacık kemiklerini çıkık görünümüne sahip olmak için yüz zayıflatma egzersizlerine göz atabilirsiniz

Yüz zayıflatma egzersizler açabildiğiniz kadar ağzınızı açın!

Dış görünüşte en etkili yerlerden biri de yüzümüzdür. Televizyonlarda veya sosyal medyada idol olarak görüdüğümüz ara ara takip ettiğimiz dikkat çeken kadınların ortak özelliklerinden biri de yüz hatlarının belirgin oluşudur. Elmacık kemiklerin çıkık olması ve kemikli yüz hatlarına sahip olmaları özellikle onları dikkat çeken özelliklerinden birisidir. Ancak sizde bu hatlara sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey düzenli olarak yüz egzersizlerini yaparak yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz. İşte sizin için bir araya getirdiğimiz yüz egzersizleri...

ELMACIK KEMİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK İSTEYENLER!

Ağzını dudaklarınızı bastırarak kapatın ve üst dudak üzerine hava püskürtün. 10'a kadar sayın. Havayı sağ yanağa aktarın ve yine 10'a kadar sayın. Ardından sol yanağa da aynı hareketi yapın. 10-15 kez yanaklar arasındaki hava transferini tekrarlayın. Bu egzersiz oldukça kolay ve yanağınızın sarkmasını önler.

YANAK SARKMALARINI ÖNLEMEK İÇİN...

Başka basit bir egzersiz yanak kaslarının sarkmasını azaltır ve yüz kaslarını gerginleştirir. Ağzınıza derin hava alın. Ağzınızın içinde gargara yapar gibi havayı sürekli olarak dolaştırın.

ÇENE KASLARINI GÜÇLENDİREN EGZERSİZLER

Mümkün olduğunca üst dudağınızı alt dudak üzerine çıkarın. Burnunuz ile alt dudağınızı mümkün olduğu kadar biraraya getirmeye çalışın. Bu şekilde 15 saniye kadar kalın. Etkili sonuç için günde 10 kez bu egzersizi tekrarlayın. Çene kaslarında ve çene üzerinde büyük bir gerginlik hissedeceksiniz. Bu egzersiz çene kaslarını sıkılaştırır ve çenedeki çizgileri azaltacaktır.

TÜM YÜZ KASLARINIZI ÇALIŞTIRMAK İÇİN...

Mümkün olduğunca ağzını aç ve açık tutun. Yüz kaslarınız üzerinde gerginlik hissedeceksiniz.

ELMACIK KEMİKLERİ BELİRGİNLEŞTİREN EGZERSİZ

Yanaklarınızı tüm gücününüzle içeriye çekin. dudaklarınız da bu pozisyonda büzüşsün. Bu pozisyonda 10 saniye kalın. Bu egzersizi günde en az 10 kez tekrarlayın. Bu egzersiz yanaklardaki yağ azaltacak, böylece elmacık kemikleriniz yavaş yavaş belirginleşmeye başlayacak.

ÇENE SIKILAŞTIRAN EGZERSİZLER

Ağzınıza mümkün olduğu kadar çok havada çekerek deneyin. Derin nefes alırken, yanaklar otomatik olarak içeriye girecektir. Sonra yavaş ve nazikçe ağzınızda havayı serbest bırakın. Sizin yanaklarınızda çukur olmasına ve çenenizin sıkılaşmasını sağlar.

Yorumlar