Evde saça ombre nasıl yapılır saç renginizden 2 ton açık renk boya alın!

Dışarıda saçınıza uçuk fiyatlarda ombre yaptırmak yerine uygun fiyatla evde kendiniz ombre yapabilirsiniz! İşte evde ombre yapmanın ufak tüyoları!

Evde saça ombre nasıl yapılır saç renginizden 2 ton açık renk boya alın!

2019 sezonun trend saçlarından biri de ombre! Eğerki ombre modellerini sizde takip ediyor ve yakın zamanda saçalrınıza yaptırmak istiyorsanız kuaförlere dudak uçuklatan paralar harcamak yerine evde kendiniz yapabilirsiniz! Elmaelma.com olarak araştırdığımız evde ombre yapmanın püf noktalarınız sizlerle paylaştık! İşte uygun fiyata ombre yapmanın püf noktaları....

OMBRE NEDİR?

Fransızcada 'ombre' gölge anlamını taşımaktadır. Saçların uç kısımlarına açık renkli gölgelerin atılmasıyla geçtiğimiz sezon adını sıkça duyduğumuz saç renk stilidir. Saçın diplerine oranla uçlarının açık renkli olduğu bir boyama uygulamasıdır.

Ombre saçı gölgelendirirken aynı zamanda renk geçişleri yaparak saçı doğal bir ışıltı kazandırmaktadır. Eğerki sizde saçınızda etki bırakan bir ombre saça sahip olmak istiyorsanız sizin için bir araya getirdiğimiz evde ombre yapmanın tüyolarına göz atarak etkileyici saçlara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler; Saç renginizden 2 veya 3 ton açık saç boyası, eldiven, boya fırçası ve kabı, alimünyum folyo yeterli olacaktır.

Uygulama aşaması; İlk olarak boyayı hazırlayığ bir kenara koyun. Daha sonra saçınızda ombre yapmak istediğiniz kısımları tarayarak ayırın. Uygulama yapacağınız kısımlar saç diplerinizden en az 15 veya 20 cm kadar aşağıdan başlamalıdır. Daha sonra taradığınız yerlere boya uygulayarak folyo ile sarıp kapatın! Saç renginiz açıksa yaklaşık olarak 25-30 dakika arasında bekleyin ancak saç renginiz koyu ise bu süreç 35-40 dakika arasında bekletin.

Yorumlar