Boyun kırışıklıkları nasıl azaltılır zeytinyağı adeta bir mucize!

Boyun kırışıklıkları nasıl azaltılır? Boyun masajı nedir? Boyun kırışıklıklarını azaltan doğal yöntemler neler? İşte merak edilenlerin cevabı elmaelma.com'da.

Boyun kırışıklıkları nasıl azaltılır zeytinyağı adeta bir mucize!

Boynunuzda ya da yüzünüzde oluşan kırışıklıklardan şikayetçi misiniz? Evde uygulayacağınız basit yöntemlerle bu kırışıklıkları düzeltebilir ve yeni kırşıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz? Peki nasıl mı? Elmaelma.com olarak sizlere  boyun kırışıklıkları nasıl azaltılır? Boyun kırışıklıklarını azaltan doğal yöntemler neler? gibi soruların yanıtlarını aradık. İşte merak edilen soruların cevapları içeriğimizde! 

Zeytinyağı mucizesine şahit olun 

Zeytinyağı cildiniz için müthiş bir masaj yağıdır. Cildinizdek yaşlandırıcı etkileri yok etmektedir. Bu nedenle gögüs dekoltesine ve boyun bölgenize zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Yağ cildin ne kadar derinine nüfuz ederse o kadar uzun süre koruma ve nemlendirme sağlar. Zeytinyağı ciltteki sarkmaları toparlayıp ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur. 

 Hindistan cevizi yağı çok etkili! 

Kırışıklıkları gideren etkenlerden bii de hindistan cevizi yağıdır. Hergün yatmadan önce boyun bölgenize bu yağdan sürmeniz cildinizin gençleşmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kırışıklıklardan da kurtulmanızı sağlayacaktır. Hindistan cevizi yağı aynı zamanda vücutta kilo alıp vermeden oluşan çatlaklarada iyi gelmektedir. 

 Yumurta beyazını deneyebilirsiniz

 Yumurtanın akıda yine cilt sıkılaştırıcı özelliğine sahiptir. Bu nedenle haftanın belirli günlerini bu maske ayırmanız yerinde bir karar olacaktır. Yapmanız gereken tek şey yumurtanın beyazı ve sarısını ayırmak ardından beyazını yüzünüze ve boynunuza sürmek. Kuruduktan sonra ılık br suyla yıkayıp ardından nemlendirici sürerek bölgeyi nemlendirmek. Bu işlemi günaşırı uygulayarak cildinizin sıkılaşıp kırışıklıkların azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Yorumlar