Saçları bakımlı gösterme yolları nelerdir şampuana şeker koyun!

Saçları bakımlı gösterme yolları nelerdir? Sönük ve yıpranmış saçlarınızı daha bakımlı hale getirmek için şampuanınıza bir miktar şeker koymak yeterli olabilir!

Saçları bakımlı gösterme yolları nelerdir şampuana şeker koyun!

Biz kadınlar makyaja önem verdiğimiz kadar saçlarımıza da olduğundan fazla değer veriyoruz. Ancak makyajdı kıyafetiydi derken saç bakım ürünlerine yetişemediğimiz pahalı ürünler için cebinizi zorlamak yerine şampuanınıza bir miktar şeker koyarak saç bakım ritüellerinizi tamamlamaya ne dersiniz? Evet yanlış görümüyorsunuz bir miktar şeker ile daha parlak ve bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz! İşte elmaelma.com okurları için şampuan ve şekeri karıştırınca ortaya çıkan mükemmel sonuçlar...

ŞEKERLİ ŞAMPUAN İLE SAÇLARDA PEELİNG ETKİSİ!

Dr. Francesca Fusco, şekerin saça olan olumlu etkileri hakkında merak edilenleri anlattı. Fusco'nun bu görüşüne göre şampuana şeker ekleyerek saçlarınızı daha temiz ve sağlıklı hale getirebilmek sizin elinizde. Şampuanınıza yaklaşık olarak bir kaşık şeker ekleyin. Daha sonrasında saç derisine şekerli şampuanı, nazikçe masaj yaparak uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Şeker şampuan ile birlikte aynı zamanda saçınıza da peeling yapacaktır ve bu şekilde yağlanmayı önleyecektir. Ve bakımınız böylelikle tamamlanmış olacak. Şampuanınızın nemlendirici özellikte olmasına özen gösterin. Dermatolog, şekerli şampuanın sadece 4 yıkamada bir uygulanması gerektiğini belirtmiş. Her yıkamada kullanmaktan kaçınmanız gerektiğini söylüyor.

ŞEKERİN SAÇA OLAN FAYDALARI NELERDİR?

Sağlıklı bir saç derisi sağlıklı saçlar anlamına gelir. Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak için şampuana şeker eklemek, kafa derisinde bulunan yağın temizlenmesine ve ölü deriden arındırılmasına katkı sağlar. Böylece saç bakım ürünlerinin saçlarınıza olan etkisini arttırır ve daha belirgin hale getirir. Şeker saçlarınızın daha temiz, daha sağlıklı ve daha nemli görünmesine katkı sağlar. Böylelikle saçlarınız istediğiniz gibi, güzelliğinizin bir parçası haline gelir.

 

Yorumlar