Ağız kenarındaki çizgiler için egzersiz hareketleri sarkmalara son!

Ağız kenarındaki çizgiler için egzersiz hareketleri nelerdir? Yaşlandıkça daha da belirginleşen ağız kenarı çizgilerinden bu egzersizlerle kurtulacaksınız!

Ağız kenarındaki çizgiler için egzersiz hareketleri sarkmalara son!

Ağız kenarındaki çizgiler için egzersiz hareketleri nelerdir? Ağız kenarındaki çizgiler zaman içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Evde yapacağınız birkaç basit hareketle bu çizgilerinizi yok edebilir, cilde kaybettiği eski elastikiyetini kazandırabilirsiniz. Düzenli olarak uygulayacağınız bu egzersizlerle cildinizdeki sarmakalardan kurtulacaksınız. İşte ağız kenarındaki çizgileri yok eden egzersiz hareketleri! 

AĞIZ KENARINDAKİ ÇİZGİLER İÇSEL VE DIŞSAL YAŞLANMADAN KAYNAKLANIR 

Yaşlandıkça belirginleşen ağız kenarındaki çizgileri perioral çizgiler ve gülme çizgileri gibi isimlerde almaktadır. Bu çizgiler hem içsel yaşlanmadan hem de dışsal yaşlanmadan kaynaklanmaktadır. İçsel yaşlanmadan kastttiğimiz şey kolajen ve elastin üretiminin azalması ile meydana gelir. Dışsal yaşlanma dedğimiz şey ise, sigara içmenin yanı sıra yüz ifade alışkanlıkları, güneşe maruzat ve uyuma pozisyonlarından etkilenir. Birçok güzellik uzmanı ağzınızın kenarındaki kasların güçlendirilmesi için bölgeyi gerginleştirecek egzersizlerin bulunduğunu ifade etmektedir. 

ALAY ETME EGZERİSİ

Orta parmaklarınızı iki burun kenarınızın dış kenarının hemen altına yerleştirip içeri ve aşağı bastırın. Parmaklarınızı kaldırmadan, üst dudağınızı alaylı gülümseme yaparak ve burnunuza kaldırarak sıkıştırın. Parmak uçlarınızın altındaki derinin çekildiğini hissetmelisiniz. Nefes alın ve alay etme ifadenizi 6 saniye tutun. 10 kere tekrar edin. Bu egzersizi ayna karşısında yapmak, doğru kası izole etmenize ve gereksiz kasları kasmanızı engellemenize yardımcı olacaktır. Kardiyovasküler egzersiz beyin gücünü arttırıyor.

MASAJ

Parmak uçlarınızı kullanarak ve hızlı dairesel hareketle ovuşturarak bölgeye mesaj yapın. Yukarı, dışa doğru masaj yapın ve ağız kenarındaki çizgilerin etrafındaki kasları hissetmeye çalışın, ardından onları hafifçe çekin ve düzleştirin. Gözlerinizi kapatıp derin nefes alırken yüzünüzde dolaşan taze oksijeni gözünüzde canlandırın. Bu hareketleri düzgün yaparsanız bir sonuca ulaşabilirsiniz. 

YÜZ EKŞİTMEK 

Bu, ağız kenarındaki çizgileri azaltmak için dudak bükme egzersizidir. Dudaklarınızı ağzınızın içine kıvırın, bir arada ve sıkışmış kalmaları için hafifçe sıkın. Keskin biçimde soluk verin ama ağzınızı kapalı tutun; bu, ağız kenarınızdaki cildin balon gibi şişmesine neden olacaktır. 4’e kadar öyle tutun, ardından tamamen soluk verin ve ağzınızı gevşetin. 10 kere tekrarlayın.

TRAMPETÇİ EGZERSİZİ 

Ağzınızdan nefes alın ve havayı ağzınızda tutup trompette bir nota çalmayı deniyormuş gibi yanaklarınızı şişirin. Gerekirse burnunuzdan nefes alarak 60 saniye tutun, ardından ağzınızda tuttuğunuz havayı burun deliklerinizden yavaş yavaş verin. 5 kere tekrar edin. Bu egzersiz yanaklarınızın sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Yanaklarınızdaki çizgileri de kaldıracaktır

 

Yorumlar