Tırnakların yavaş uzamasının nedenleri vitamin eksikliğiniz varsa...

Tırnakların yavaş uzamasının nedenleri neler? Tırnaklar neden yavaş uzar? Tırnak kırılmalarının önüne nasıl geçebiliriz? İşte tüm merak edilenler!

Tırnakların yavaş uzamasının nedenleri vitamin eksikliğiniz varsa...

El ve ayakların güzel görünmesini sağlayan en önemli etken tırnaklardır. Fakat bazı kişilerin tırnakları ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü uzamaz. Birçok kişinin muzdarip olduğu bu durumun nedeninin ne olduğunu biliyor muydunuz? Elmaelma.com olarak sizlere tırnakların yavaş uzamasının nedenlerinin neler olduğunu ve doğal yolla tırnaklarınızı nasıl uzatabileceğinizi araştırdık. Peki tırnakların yavaş uzamasının nedenleri neler? Tırnaklar neden yavaş uzar? Yavaş uzayan tırnaklara doğal çözüm önerileri neler? gelin bu soruların yanıtlarını hep beraber öğrenelim. 

TIRNAKLARIN YAVAŞ UZAMASININ PEK ÇOK NEDENİ VARDIR 

Tırnakların yavaş uzamasına neden olan pek çok etken bulunmaktadır. Bunların en önemlisi tırnak kökünde yer alan matriksin gelişmemesi durumudur. Matriks denilen şey lenf ve kan damarlarından oluşmaktadır. Tırnaktaki uzama oranı kişiden kişiye değişiklik göstermetedir. Bu durum yaşa, yaşanılan ortama, mevsime ve genetik faktörlere göre değişiklik göstermektedir. 

VİTAMİN EKSİKLİĞİNİZ VARSA... 

Bu durumun bir diğer nedeni ise gerekli vitaminlerin alınmamasıdır. Özellikle b7 vitamini eksikliği tırnakların uzamasını yavaşlatmaktadır. B7 eksikliğine biotin adı verilmektedir. Hazır gıdalardan kaçınarak ve sağlıklı besinler tüketerek bu eksikliği vücudunuzdan atabilirsiniz. Yetersiz beslenme tırnakların yavaş uzamasına neden olur. Bu nedenle beslenme düzeninize mutlaka dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra stres,yorgunluk vb. gibi durumlarda tırnakların uzamasını yavaşlatır. 

YAVAŞ UZAYAN TIRNAKLARA DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ 

 Tırnaklarını çok çabuk kırılıyorsa ve çok yavaş uzuyorsa yapmanız gereken şey, onları zeytinyağı ile ovmak olmalıdır. 5 ya da 10 dakika kadar limonla ovuşturuğ limondada bekletebilirsiniz. Limon hem tırnaklarınızı güçlendirecek hem de bembeyaz olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kozmetik mağazalarından güvendiğiniz tırnak bakım yağlarını da tercih edebilirsiniz. 

 

 

Yorumlar