4 haftada kilo verdiren ve kas yaptıran 2 şahane egzersiz

4 haftada kilo verdiren ve kas yaptıran 2 şahane egzersizin detaylarını sizler için derledik. 4 haftada kardiyo ve kuvvet egzersizleri yaparak fitleşin.

4 haftada kilo verdiren ve kas yaptıran 2 şahane egzersiz

Kilo vermek, yağ yakmak ve kas geliştirmek söz konusu olduğunda, tüm uzmanların hem fikir olduğu 2 tür antrenman var. Bu antrenmanlardan ilki kuvvet antrenmanı. Kuvvet anterenmanıyla yağ kütlenizi azartır ve yağsız kaslara sahip olabilirsiniz. 

British Journal'da yayınlanan bir makaleye göre, kuvvet anterenmanları hem kadınlarda hem de erkeklerde kemik kalitesinde artış, yağsız kas kütlesi oluşumu, gelişmiş bir vücut formu, kalp damar sağlığında zindelik ve rahatlama hissi yarattıyor. Yani kuvvet antrenmanıyla sadece fitleşmiyoruz aynı zamanda vücudumuz için şahane bir kombinasyon yaratıyoruz. 

İkinci egzersiz ise kardiyo! Düzenli egzersiz yapanlar kardiyoya bayılır. Çünkü yağ yakmanın en iyi yolu kardiyo egzersizleri. Ancak kardiye deyince aklınıza koşmak gelmesin. Çünkü kardiyo egzersizi koşmak demek değildir. Koşmaktan hoşlanmayanlar için yüzmek de şahane bir kardiyo olabilir. 

4 HAFTA DAYANIN

Kuvvet ve kardiyoyu içeren 4 haftalık bir program sizin hem güçlü, hem sağlıklı hem de fit bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olabilir. 

İlk günlerde basit ve hafif ağırlıklar kullanın. Hafif ağırlıklarla sık sayılarda tekrarlar yaparak etkili bir kuvvet egzersizi yapabilirsiniz. Ağırlıklar basit gelmeye başladıkça kademeli olarak ağırlıkları arttırın. 

Haftada 4 gün yapacağınız kuvvet egzersizleri için size uygun bir hareket dizisi oluşturun. Haftanın 3 günü mutlaka kardiyo yapın. Bazı günler sürenizi kardiyo+kuvvet egzersizi olarak da oluşturabilirsiniz. 

 

 

 

Yorumlar