Hamilelikte düşük riski neden olur? Akıntı ve kanamalar düşüğün habercisi!

Bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almak için gün sayan anne ve baba adayları için düşük riski ve düşün hakkında bilinmesi gerekenler derledik!

Hamilelikte düşük riski neden olur? Akıntı ve kanamalar düşüğün habercisi!

Bir kadın için oldukça zor olan durumlardan biri de büyük bir hevesle kucağına almak için gün saydığı bebeğini kaybettiği haberidir. Her çift zamanla anne baba olmak için hayaller kurar ve bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almak için özen gösterir. Bunun için hamilelik döneminde anne adaylarının düşük riskine karşılık almaları gereken önlemleri ve hamilelik döneminde düşük neden olur, düşük riskini arttıran nedenler neler? sorusuna Elmaelma.com olarak yanıt aradık! İşte çocuk sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarını bekleyen hamilelik döneminde düşük hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar.

Kanamalar ve Akıntılara Dikkat!

Her ne kadar detaylar yön değiştirse de genellikle halk arasında en yaygın olarak bilinen düşük nedenlerinden biri de vajinadan gelen ufak kanamalar ve akıntılar düşüğün habercisi olarak bilinmektedir. Eğer ki en ufa bir kanama ile karşı karşıya kaldıysanız en kısa sürede doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin! Ancak en başta belirttiğimiz gibi her kanama düşük belirtisi değildir. Kanamanın çeşitleri de kendi içerisinde çeşitli maddelere ayrılmaktadır.

hamilelikte düşük neden olur

Bel ve Sırt Ağrılarına Dikkat!

Kilo kaybı ve her 15 dakikada bir ağrı hissediyorsanız düşük yapıyor olabilirsiniz. Pelvik kaslarında ağrı olması, beyaza dönük balgam gibi durumlar yaşıyorsanız düşüğün habercisi olabilir.

Yorumlar