İkiz hamilelik için ne yapılmalı genler son derece önemli!

İkiz hamilelik için ne yapılmalıdır? İkiz bebek şansını arttırmanın yolları nelerdir? Merak edilen soruların yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz.

İkiz hamilelik için ne yapılmalı genler son derece önemli!

İkiz bebeklere sahip olmak herkese nasip olmayan fakat çeşitli yöntemlere başvurarak ihtimali artan bir durumdur. Bizde elmaelma.com olarak sizlere ikiz bebeklere sahip olmak isteyen çiftler için bu ihtimali arttıracak önerileri bir araya getirdik. Peki ikiz hamilelik için ne yapılmalıdır? İkiz bebek şansını arttırmanın yolları neler? Merak edilen tüm soruların yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz.

 YAŞ FAKTÖRÜ ÖNEMLİ

Hemen hemen herkes bilir. İlerleyen yaşlarda hamile kalmak hem anne için hem de bebek için risk faktörü oluşturmaktadır. Özellikle de 40 yaşından sonrasında hamile olan anne adaylarının bebeklerindeki sakatlık ihtimali de artmaktadır. Ancak bu gibi dezavantajların yanı sıra kadınların yüzde 17'si 40 yaş civarında ikizlere hamile kalabiliyor. Bunun sebebi ise yaşlı kadınların gençlere oranla daha fazla yumurta üretmesidir. 

GENLER ÇOK ÖNEM TAŞIYOR 

 Hamileliğin ikiz,üçüz ya da dördüz olabilmesi için genetik özellikler oldukça önem taşımaktadır. Baba tarafında değilde anne tarafında görülen çoğul hamilelikler ikiz bebeğe sahip olmayı kuvvetlendirmektedir. 

SAĞLIKLI KİLO ALMAYA ÖZEN GÖSTERİN! 

Kilo faktörü hayatımızın her alanında önem taşıdığı gibi bu alanda da oldukça önem taşıyan bir konudur.Üreme hormonlarının salgılanmasında etkili olan kilo faktörü, ikizlere hamile kalma ihtimalini arttırabilir. Tüketilen yiyeceklerin fast-food gibi yağlı yiyecekler olamamsına özen göstermelisiniz. Bunun yerine daha sağlıklı besinler tüketerek sağlıklı kilo almak için uzmana başvurmalısınız. 

FOLİK ASİT TÜKETİMİ

Folik asit tüketimi de hamlelikte oldukça önem taşımaktadır. Özellikle hamilelikten üç ay önce tüketilmeye başlanan folik asit ikiz bebek şansını arttırmaktadır. Bunun yanı sıra hep bahsettiğimiz gibi doğal ve sağlıklı yollardan kilo almaya özen göstermeli ve beslenmenizi ihmal etmemelisiniz. 

 

 

 

Yorumlar