Evde kış çayı nasıl hazırlanır bağışıklık sistemini güçlendiriyor!

Soğuk algınlığına birebir olan doğal bitki çaylarının vazgeçilmez çayı olan kış çayını evde yapmanın püf noktalarını bir araya getirdik.

Kış mevsiminde sert havalara karşı bağışıklık sistemini güçlü tutmanın en temel yöntemlerinden biri de bitki çaylarıdır. 'Kış çayı nasıl hazırlanır? Evde kış çayı nasıl yapılır? gibi soruların yanıtını sizler için bir araya getirdik! Dışarıda severek tercih ettiğimiz kış çayını evde kendinizde yapabilirsiniz! Evde kendi bitki çayınızı yapmak için Diyetisyen Cansu temel kış çayı için gerekli malzemeleri tarif etti.

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kış çayı için gerekli malzemeler: Rezene, çubuk tarçın, tane karanfil, limon yeterli olacaktır.

Rezene hem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecektir hem de hazımsızlık ve gaz şikayetleri için tercih etmeniz gereken bir bitki çayı çeşitidir. Mutlaka çubuk tarçın eklemelisiniz. Çubuk tarçın, kan şekerinizi dengeler ve tokluk hissinin de daha uzun sürmesini sağlayacaktır.

Tane karanfilden de çayınıza eklemenizi öneriyoruz. Tane karanfil antioksidan açısından oldukça zengindir ve bağışıklık sisteminizin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Bir diğer besinimiz ise özellikle C vitamini yönünden zengin olan limon. Limon dilimlerinizi de çayınıza ekleyebilirsiniz. Hem ödem atımına yardımcı olacak hem de bağışıklık sistemini kuvvetlendirecektir.

Yorumlar