Soğuk çay tarifi nasıl yapılır malzemeleri ve püf noktaları

Soğuk çay nasıl yapılır, tarifi ve malzemeleri nelerdir? Sıcak havaların bunaltıcı havalarında içinizi serinletecek içecek tariflerini bir araya getirdik!

Soğuk çay tarifi nasıl yapılır malzemeleri ve püf noktaları

Soğuk çay nasıl yapılır? Tarifi ve malzemeleri nelerdir? Püf noktaları nelerdir? Yaz aylarının kapımızı çalmasıyla beraber sıcak içecekleri bir rafa kaldırıp soğuk içecekleri yaz boyunca elimizin altında bulunduruyoruz. Ancak bu durum çay triyakileri için biraz zor olsa da orta yolu bulduk ve hem çaydan vazgeçmeyecek hemde yaz boyunca içini serinletecek! Evde pratik bir şekilde yapabileceğiniz soğuk çay tarfilerini Doğandan doğal içerik serinletici özelliği ile bir kaç tane tarifi önerinize sunuyor.

Bunaltıcı sıcakların etkisinden kurtulmak için bitki ve meyve çaylarını, taze meyveler ve farklı lezzetlerle pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz kalorisi düşük serinletici içeceklere dönüştürebilirsiniz.Yazın keyfini doğal ve lezzetli içeceklerle çıkartmak isteyenlerin tek yapması gereken, Doğadan bitki, meyve, yeşil çay ve beyaz çaylarla önerilen tarifleri hazırlamak ve serinliği yudumlamak! Yaz dönemi boyunca birbirinden lezzetli soğuk çay önerilerinden hazırlaması son derece pratik birkaç tarif;

 ÇİLEKLİ SOĞUK BEYAZ ÇAY TARİFİ

MALZEMELER

4 beyaz Çay

3 tatlı kaşığı bal

6-7 adet çilek

1 adet kivi

8- 10 küp buz

 

Nasıl yapılır? 4 poşet Beyaz Çay'ı 400 ml taze kaynatılmış su ile 3 dakika demleyin. Poşetleri çıkardıktan sonra 400 ml soğuk su ekleyin. İçine 3 tatlı kaşığı bal ekleyip, karıştırarak çözünmesini sağlayın. Ardından çilekleri ikiye bölerek ve yuvarlak kivi dilimlerini dörde bölerek ekleyin. Buz ekleyip, servis edebilirsiniz.

 

 

soğuk çay tarif

AÇAİ ANANASLI SOĞUK ÇAY TARİFİ

MALZEMELER

4 poşet yeşil çay açai ananaslı

3 tatlı kaşığı bal

2 dilim ananas

8-10 küp buz

Nasıl yapılır? 4 poşet Yeşil Çay Açai Ananaslı çayını 400 ml taze kaynamış su ile 3 dakika demleyin. Çay poşetlerini çıkardıktan sonra 400 ml soğuk su ekleyin. Sonrasında balı ekleyip karıştırarak çözünmesini sağlayın. Küp şeklinde doğradığınız ananaslarla birlikte 8-10 küp buz ekleyip servis edebilirsiniz. 

 

Yorumlar