Uzun ilişkilerde yaşanan en sık sorunlardan biri de özel alan sorunsalı!

Uzun ilişkilere her ne kadar mutlu son olarak bakılsa da bazı sorunlar yaşanabilir! İşte uzun ilişkilerde sıklıkla yaşanan 5 sorun!

Uzun ilişkilerde yaşanan en sık sorunlardan biri de özel alan sorunsalı!

Her ne kadar uzun bir ilişki sağlam ve sonunun mutlu bitme ihtimalinin çok yüksek olduğu bir ilişki gibi görünsede sorunsuz ilişki çeşidi değildir. Her ilişkide zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşanabilir bu noktada elmaelma.com okurları için uzun ilişkilerde yaşanan en yaygın sorunları bir araya getirdik! İşte uzun ilişkide çiftlerin en çok yaşadığı ortak sorunlar! Eğer ki ilişkinizde uzun bir zamandan sonra bazı sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki maddelere göz atarak ne yapmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz! İşte uzun ilişkilerde yaşanan 5 sorun ve çözümleri!

GÜVEN BİR İLİŞKİNİN TEMELİNİ OLUŞTURUR!

Güven bir ilişkinin yapı taşlarından biridir. Partnerinizle karşılıklı olarak rahat davranabilmeniz için birbirinize güven vermeniz gerekmektedir. Eğer ki karşınızdaki kişiye güvenmiyorsanız ilişkinin ilerleyen sürecinde daha büyük problemlerin yaşanmasına sebebiyet verebilir. Çiftler karşılıklı olarak birbirlerine hissettiklerini veya istemedikleri durumları dürüst bir şekilde ifade etmeliler. Partnerinize olan güven duygusunu bu şekilde geliştirebilirsiniz.

CİNSEL SORUNLAR ETKEN OLABİLİR

Çiftler arasında cinsellik ilişkinin gündelik davranışlarına olumsuz yönde yansıyabilir. Çiftlerin zaman zaman cinsel anlamda yaşadıkları olumsuzluklar veya farklı istekler ilişkinin gündelik akışına zarar verebilir. Bu noktada partnerinizi kırmadan veya cinsel yaşamda değiştirmek istedikleri noktaları dürüst bir şekilde ifade ederek düzeltmek mümkündür. 

İLETİŞİMSİZLİK 

Çoğu çiftin uzun veya yeni bir ilişki içerisinde olması fark etmeksizin yaşadığı sorun arasında iletişimsizlik yer alıyor. Çiftlerin birbirlerine dürüst davranmaması veya bir ilişkide ne istediğini yeteri kadar ifade edememe ilişkinin ilerleyen zamanlarında güvensizlik ve çiftler arasında çeşitli tartışmaların yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu noktada kendinize sormanız gereken ilk soru ''Bu ilişkiden ne bekliyorum?'' sorusu olacaktır. Eğer ki dile getireceğiniz cevabı partnerinizle konuşmayı ve aynı şekilde iletmekten kaçmamanız gerekiyor. Bunun için partnerinizle iletişimi koparmamaya özen göstererek aranıza mesafe girmesine izin vermeyin!

MADDİYAT

Çoğu çifti etkileyen sorunlar arasında maddi konular yer alıyor. Gelecek için, eğlenmek için, çiftlerin birbirleriyle kaliteli zaman geçirebilmesi için ayarlanması gereken maddi konuları çiftlerin her zaman olmasada 2 ayda bir veya 3 ayda bir konuşulması ve maddi planlamaların yapılması gerekmektedir. Uzun ve iyi bir ilişki yaşamak istiyorsanız partnerinizle aynı zamanda iyi bir takım arkadaşı olmanız gerekmektedir.

ÖZEL ALAN SORUNSALI!

Uzun veya fark etmeksizin partnerinizinde sizden önce bir hayatı olduğunu aynı şekilde sizinde bir hayatınız olduğunu unutmayın! Arkadaşlarınızla veya onun arkadaşlarıyla zaman zaman buluşmasını hatta çeşitli aktivitelerde bulunmasını kısıtlamayın. Tabii ki bu güven çerçevesi içerisinde olmalı! Bazen aynı şehirde olsanız bile biribirinizi özlemek için zaman tanıyın! Kafanızı boşaltın, yazı yazın arkadaşlarınızla görüşün hatta aynı evde farklı odalarda kalın. Hayatın hangi evresinde olursanız olun her zaman kendinize ait olacak ve daima iyi hissedeceğiniz bir özel alanınız olsun! 

Yorumlar