Kadir Doğulu Kimdir

Kadir Doğulu kimdir aslen nereli boyu ve yaşı kaç? Oyuncu Kadir Doğulu'nun hayatı eşi Neslihan Atagül ile ilişkisi, filmleri oynadığı diziler kardeşleri ve eski sevgilileriyle ilgili her şey.

Kadir Doğulu
-A A+

Kadir Doğulu kimdir sorusunun yanıtını herkes biliyor. Ancak ünlü ve yakışıklı oyuncunun biyografisi ve eşi ve kardeşleriyle ilgili detaylar merak ediliyor. Özellikle Kadir Doğulu'nun gerçek adı ne, Kadir Doğulu'nun kardeşleri kimler, Kadir Doğulu nereli, Kadir Doğulu'nun oynadığı filmler ve diziler, Kadir Doğulu'nun eşi Neslihan Atagül kimdir, Kadir Doğlu kaç yaşında boyu ve kilosu kaç gibi soruların yanıtları marak konusu. Sık sık yaptığı işler ve özel hayatıyla magazin gündemine konu olan Kadir Doğulu'nun hayatını ve merak edilenlerini elmaelma.com olarak sizler için derledik. İşte Kadir Doğulu hakkında merak ettiğiniz herşeyin yanıtını verecek detaylar...

KADİR DOĞULU'NUN GERÇEK ADI NE ASLEN NERELİ KAÇ YAŞINDA?

Kadir Doğulu'nun gerçek adı Abdulkadir Doğulu. 19 Nisan 1982 doğumlu olan 36 yaşındaki Kadir Doğulu aslen Mersin'li. Kariyerine oyuncu olarak devam eden Kadir Doğulu önceleri manken ve modellik yapıyordu. Ünlü olmadan önceki kariyerinde ise garsonluk bile yaptı. Kadir Doğulu'nun annesi ev hanımı babası ise işçi emeklisi. Kadir Doğulu'nun babası o küçük yaşlardayken ABD'ye çalışmaya gittiği ise Kadir Doğulu ve kardeşleri erken yaşlarda iş hayatına atıldı. 3 erkek bir de kız kardeş sahibi olan Kadir Doğulu ilk iş deneyimini yaşadığı mahallede esnaflık yaparak kazandı. Daha sonra İstanbul'a gelen Kadir Doğulu ünlü mekanlarda garsonluk ve barmenlik yaptı. 

2010'da Kanal D'de başlayan ve ardından Star TV'de yayınlanan Küçük Sırlar dizisinin başrollerinden birini oynadı ve bu Kadir Doğulu'nun kariyerinin dönüm noktası oldu. 2011'de sona eren dizi ile oyunculuğa tam anlamıyla adım atmış oldu.

Kadir Doğulu Hande Yener Romeo

KADİR DOĞULU HANDE YENER AŞKI: HERKES ONU 'ROMEO' DİYE TANIDI!

Bundan önce Hande Yener'in Romeo şarkısının klibinde rol almıştı. Daha sonra Hande Yener'le birlikte olmaya başlayan ünlü oyuncu Türkiye'de de Romeo olarak anılmaya başlandı.

KADİR DOĞULU DİZİLERİ FATİH HARBİYE İLE ZİRVE YAPTI

Ardından sonraki televizyon sezonunda Show TV'de yayınlanan Gani Müjde'nin yazmış olduğu Pis Yedili adlı dizide yine başrol oynadı. Ancak diziden ayrıldı ve FOX'ta başlayan ve ardından Show TV'de yayınlanan Fatih Harbiye adlı dizide Macit rolünü canlandırdı. 2015 yılının Şubat ayında ATV'de başlayan Sevdam Alabora dizisinde Gökhan rolünü canlandırdı. Kasım 2015'te Star TV'de yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide Mehmet Giray Han'ı canlandırmaktadır. 2016 yılında Fox Tv'de yayınlanan "Bana Sevmeyi Anlat" adlı dizide "Alper" rolüne hayat vermiştir. Dizi 30 Ocak 2017'de sona ermiştir. Müzisyen ve modacı olan Kemal Doğulu'nun kardeşidir.

Fatih Harbiye dizisi Kadir Doğulu Neslihan Atagül aşkı

KADİR DOĞULU NESLİHAN ATAGÜL AŞKI HERKES ONLARI İZLEDİ

Kadir Doğulu Neslihan Atagül aşkı Fatih Harbiye dizisi setinde başlamıştı. Dizi aşkı olarak başlayan Kadir Doğulu Neslihan Atagül ilişkisi kısa sürede ikilinin sevenleri tarafından da benimsendi. Kadir Doğulu eşi Neslihan Atagül'le aşkının nasıl başladığını verdiği bir röportajda şöyle anlattı:

"Bunun setle alakası olduğunu sanmıyorum, birinden hoşlanıp seveceksen bunu kontrol edemez, yeri ve zamanı sen seçemezsin. Aşk senin başına geldiğinde şanslıysan seni alır götürür. Bunun da anlarla, birbirimizin gözüne baktığımız zaman çıkan kıvılcımla ilgisi var. Karşımda Neslihan değil başka bir partner olsaydı, böyle bir şey yaşayacağımı hiç düşünmüyorum. "

Kadir Doğulu 'Sizinki ilk görüşte aşk mıydı?' sorusuna ise şu yanıtı veriyor:

"Evet, resmen çarpılmaktı. Çok güzel bakıyordu ya! Çok masum. Çekti, bitirdi beni. Onun için ölürüm! "

KADİR DOĞULU NESLİHAN ATAGÜL'E NASIL EVLENME TEKLİF ETTİ?

Kadir Doğulu Neslihan Atagül'e nasıl evlenme teklifi ettiğiyle ilgili ise şunları anlattı:

"Zamanının geldiğini hissettim. Tanıdığımız, sevdiğimiz ve ikimizin de bu ana şahit olmasını isteyeceğimiz herkesi çağırdım ve evin bahçesine sakladım. Ardından Neslihan’ı eve çağırdım. Kapının girişinden itibaren evin çeşitli yerlerine onu yönlendirecek notlar yazıp bıraktım. Mesela; salonda, şimdi mutfağa git yazan bir not vardı oradan banyoya... Evi birkaç defa dolaştı. En son notta “dışarıya gel aşkım” yazıyordu. Dışarı çıktığı anda o kalabalığın içinde ona evlenme teklif ettim.

Kadir Doğulu Neslihan Atagül aşkı nasıl başladı nasıl evlenme teklif etti ne zaman düğün oldu

KADİR DOĞULU NESLİHAN ATAGÜL'LE EVLENDİĞİ GÜNÜN SABAHINDA...

Ünlü oyuncu evlendikleri günün sabahında ise hissettikleriyle ilgili şöyle dedi:

"Hakkını verdiğimizi hissettim. İçime ekstra bir huzur ve mutluluk doldu. Hayatıma düzen geldi. Sonra baktım sevgiliyken Neslihan’ı ben şımartırdım, şimdi o beni şımartıyor. Evliliğin bu kadar güzel bir şey olduğunu bilseydim Neslihan’la birkaç sene önce evlenirdim. "

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül, Temmuz 2016'da evlenmişti. 

KADİR DOĞULU BOYU VE KİLOSU KAÇ, HOBİLERİ VE BURCU

36 yaşındaki Kadir Doğulu 1.78 santimetre boyunda ve 72 kilo ağırlığında. Göz rengi kahverengi burcu ise Koç. Kadir Doğulu'nun hobileri arasında spor yapmak, tiyatro ve motosiklet kullanmak var. 

Kadir Doğulu’nun Rol Aldığı Sinema Filmleri

2013 yılında ”Bir Hikayem Var” adlı filmde Mert rolünde oynadı.

Kadir Doğulu’nun Rol Aldığı Diziler

2010 yılında ”Küçük Sırlar” adlı dizide Ali Erarslan rolünde oynadı.
2011-2013 yıllar arasında ”Pis Yedili” adlı dizide Güney Samyeli (Bayrampaşalı) rolünde oynadı.
2013-2014 yıllar arasında ”Fatih Harbiye” adlı dizide Macit Arcaoğlu rolünde oynadı.
2015 yılında ”Sevdam Alabora” adlı dizide Gökhan rolünde oynadı.
2015-2016 yıllar arasında ”Muhteşem Yüzyıl Kösem” adlı dizide III. Mehmed Giray Han rolünde oynadı.
2016 yılında ”Bana Sevmeyi Anlat” adlı dizide Alper rolünde oynadı.
2018 yılında Babamın Günahları dizisinde Ozan rolünde oynadı.