Kalben Sağdıç Kimdir

Kalben kimdir? Kaç yaşında Sadece şarkısı ile sevilen şarkıcı Kalben soy ismi ne? Kalben adını nereden geliyor? Kalben 1 Ocak 1986’ta doğdu. İşte Kalben’in merak edilen biyografisi

Kalben Sağdıç
-A A+

Kalben kimdir? Söylediği şarkılar ve farklı tarzı ile gündeme gelen Kalben kaç yaşında, asıl adı ne, soy ismi ne? Aslen nereli? Özellikle gençlerin çok sevdiği ve en fazla dinlenen isimlerin başında gelen Kalben 1 Ocak 1986 yılında, Isparta’da dünyaya geldi. Sadece, Yara, Haydi Söyle şarkıları ile sevilen Kalben’in soy ismi ise merak ediliyor. Kalben’in meral edilen soyadı Sağdıç. Ama Kalben müzik çalışmalarında soy ismini kullanmıyor.

KALBEN KİMDİR KAÇ YAŞINDADIR HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Kalben Sağdıç 1986'da İskenderun'da doğdu.  Müzik ile ilgilenmeye 8 yaşında annesinin aldığı klavye ile başlayan Kalben, ilk gitarına 14 yaşında sahip oldu. 17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 21 yaşında mezun oldu. 2008'de, aynı üniversitede, Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yaptı. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak çalışmaya başladı. Senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işler yaptı.

KALBEN SADECE ŞARKISI İLE TANINDI 

2014'te Sofar Sounds kapsamında Galata'da bir evde sadece gitarıyla verdiği konserden yayınlanan 'Sadece' videosu kısa zamanda Sofar videoları arasında en çok izlenen oldu. Çıkardığı Lulu serisi sonrası müzik hayatına başladı. Aşk Kaç Beden Giyer? dizisinde temizlikçi rolünü canlandırdı. Sahne adını taşıyan ilk albümü Kalben, Şubat 2016'da çıktı.

Kalben kimdir aslen nereli kaç yaşında gerçek adı ve soyadı ne

KALBEN İSMİ NEREDEN GELİYOR? KALBEN EVLİ Mİ?

Kalben son dönemin en çok dikkat çeken  sanatçılarından biri. Kalben, gençler arasında (14-30 yaş) yapılan araştırmalarda şarkıları en çok dinlenen yorumcuların başında geliyor. Dijital müzik marketlerde de şarkıları en çok dinlenen sanatçılar arsında son 6 aydır hep Kalben en üstlerde yer alıyor. Bu nedenle de Garanti Bankası’nın gençlere yönelik yeni App’i ve Allianz Sigorta reklamlarında Kalben’in şarkıları başrolde. Kalben, gerçek adı mı çok merak ediliyor. Kalben'in ismi gerçek ismi ve soy adı Sağdıç. Kalben ne demek merak edenler için söyleyelim 'gönülden olarak, içten gelerek, içten, yürekten' demek. 

KALBEN ANNESİNİ KAYBETTİ 

Kalben'in özel hayatı ile ilgili üzücü bilgilerde var. Kalben bir röportajında annesini kaybettiğini söylerken şunları anlatıyor:

Annem ve babam ben üniversitedeyken İzmir’de yaşıyorlardı, sonra üniversitenin ortasında annemi kaybettim, ailem biraz şekil değiştirdi. Annemin beyninde damar tıkanıklığı vardı, o dönem teknoloji de bu durumda değildi ama harika nükleer başlıklarımız vardı. Hâlâ bu sebeplerle milyonlarca anne, baba, çocuk ölüyor. Annem hastalandığında 17, onu kaybettiğimde 19 yaşımdaydım. Üniversitede, İspanyolca yaz okulundaydım. Dünya güzeli İspanyolca hocamız Marianella Gutierrez sağolsun beni o sınıftan geçirdi çünkü berbat bir yaz geçirdiğimi biliyordu. Şimdi bazı öğretmenlerde o şefkati göremiyorum ve çok hüzünleniyorum. Keşke daha fazla toleransa, şefkat göstermeye zamanları ve halleri olsa... Kesin gözüyle bakılan meslek bile kesin bir yerde değil malum. Rahmetli annem de öğretmendi. Dilerim bütün hastalıkların çaresi bulunsun.”

KALBEN EŞİNDEN NEDEN AYRILDI?

Kalben özel hayatı da merak edilen isimlerden. Kalben evli mi merak ediliyor. Kalben 2016 yılında Berkant Ali İncesaraç ile hayatını evlendi, çiftin evliliği 1.5 yıl sürdü.Çift uzun yıllardır devam eden birlikteliklerini evliğe taşımıştı ama ayrılık kararı aldı.

Kalben bir dönem birlikte çalıştığı ve aşk ile evlendiği Berkant Ali İncesaraç ile evliliği bir buçuk yıl sürdü. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan Kalben evli olduğu dönemde verdiği bir röportajda "Birbirini seven herkesin özgürce evlenebilmesinden yanayım. Biz tanıştığımızdan beri birlikte müzik yapıyoruz, birlikte yaşıyoruz. Birlikte albüm yaptık, birlikte şarkı söylüyoruz. Evlilik harika gidiyor yani." demişti.