Bamya kızartması sevenler için tarifini bir araya getirdik!

Kızartma sevenler için bamya kızartması yapmanın inceliklerini bir araya getirdik! İşte ihtiyacınız olan malzemeler.

Bamya kızartması sevenler için tarifini bir araya getirdik!

Kızartma sevenler için bamya kızartması yapmanın inceliklerini bir araya getirdik! Farklı bir kızartma tatmak isteyenler için evde pratik bir şekilde yapabileceğiniz bamya kızartması için büyük büyük bamyalarda yapacağınız kızartma ile eşsiz bir lezzeti denemeye ne dersiniz? İşte evde pratik bir şekilde bamya kızarması yapmanın püf noktalarını ve malzemelerini paylaştık!

Malzemeler; 20 adet bamya (iri ve uzun bamya seçin), 1 su bardağı un, 1 su bardağı galeta unu (arzuya göre mısır unu), 2 adet yumurta, 1 çay kaşığı tuz (azaltıp arttırılabilir), 1 litre ayçiçek yağı (kızartmak için), 1,5 litre su, 1 çay kaşığı tuz yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Bamyaların sap kısımlarını dikkatlice ayıklayın ve tuzlu suda 5 dakika haşlayın. Haşlanan bamyaları sıcak sudan çıkardıktan sonra soğuk veya buzlu suya aktarın. 2 dakika beklettikten sonra süzün. Havlu kağıt veya temiz bir bez ile bamyaların suyunu iyice alın. Farklı kaselere un, çırpılmış yumurta ve galeta ununu koyun. Sırasıyla bamyaları una, yumurtaya ve galeta ununa bulayın. Kızgın yağda 25 saniye pişirin ve yağını almak için tabağın üzerine kağıt peçete sardıktan sonra tercihe göre üzerine yoğurt dökebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Yorumlar