Güler Işık son hali Kabe'de gördüğü rüyayla kanseri yendi

Tesettüre giren Güler Işık son haliyle yıllar sonra ilk kez 2. Sayfa programına konuk oldu. İşte gördüğü rüyayla kanseri yenen Güler Işık'ın anlattıkları.

Güler Işık son hali Kabe'de gördüğü rüyayla kanseri yendi

Bir dönem "Dişi İbrahim Tatlıses" olarak anılan efsane türkücü Güler Işık son haliyle yıllar sonra Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına konuk oldu. Tesettüre girip şarkı söylemeyi bırakan Güler Işık, göğüs kanserini Kabe'de gördüğü bir rüya sonrası yendiğini söyledi ve rüyasını yıllar sonra ilk kez anlattı. Tesettüre girip, İslam'a uygun yaşamakla ilgili "Allah bu hidayeti herkese nasip etmez. Çok büyük şükür duyuyorum" diyen Güler Işık şunları anlattı:

"Allah bu hidayeti herkese nasip etmez. Çok şükür duyuyorsun. Ben de bu şekilde oldum. O zaman dışarıdaki insanları anlıyorsun. Benim hükümetle ilişkiler için kapandığımı söyleyenler bile oldu. Kapalılıkta para yok. Ben sahneyede çıkmıyorum. Hit olacak bir parça vardı elimde ama onu bile gömdüm. Bir hastalık geçirdim. Ondan sonra bir takım insanlar da vesile oldum. Bizim yöremizde dindar insan çoktur ve yıllarca benimle sanatçı olduğum içn konuşmadılar. Aşiret kızıyım ben herkes kapalı bizde. 

KABE'DE NE RÜYA GÖRDÜ?

Benim hastalığım sırasında Umre nasip oldu. Kabe'de dua edilenlerin dualarının kabul edildiğini söylediler. Kısmet oldu hastayken gittim. Sağlık diledim ve günahlarımızın affı diledim ve rüyamda bana göster hastalığım gittiğini diye dua ettim. Rüyamda sağlıklı olduğumu gördüm. Rüyamda kolumun altından 3 tane böceğin çıkıp gittiğini gördüm. Türkiye'ye dönüşümde doktorlara hastalığımın gittiğini söyledim, doktorların ameliyat sonrası kalan tümörlerin olmadığını söylediler. 

Güler Işık

NEDEN ŞARKI SÖYLEMEYİ BIRAKTI?

Güler Işık, tesettüre girmesi sonrası şarkı söylemeyi bırakmasının da dini kurallara inandığı için olduğunu söyledi. Güler Işık, "Kanın sesi dinen caiz değil, bu günah bu yüzden şarkı söylemeyi bıraktım. Dinimiz öğrendikten sonra istemiyorum, o maneviyatı, o huzuru yaşadım içimde. Hiç özlemiyorum, o kadar mutluyum ki. O dünyanın çok boş, çok yapmacık olduğunu daha iyi anlıyorum" diye konuştu. 

 

 

Yorumlar