Müge Dağıstanlı Erdoğan Kimdir

Müge Dağıstanlı kimdir? Reha Erdoğan ile evliliği sonrası Müge Dağıstanlı Erdoğan ismini alan ve 2. Sayfa programıyla şöhretine şöhret katan Müge Dağıstanlı aslen nereli kaç yaşında düğününün detaylar

Müge Dağıstanlı Erdoğan
-A A+

Müge Dağıstanlı kimdir? Müge Dağıstanlı'nın biyografisi ünlü gazetecinin partneri Gülşen Yüksel ile 2. Sayfa programını Kanal D'ye taşıdıktan bu yana çokça merak edilenler arasında. Müge Dağıstanlı kimdir, aslen nereli, kaç yaşında soruları ile Müge Dağıstanlı evli mi, çocuğu var mı soruları da sıkça aranıyor. Biz de siz elmaelma.com okurları için Müge Dağıstanlı Erdoğan'ın biyografisini en çok merak edilen sorulara yanıt verecek şekilde hazırladık. Posta gazetesi yazarlarından Müge Dağıstanlı biyografisinde Müge Dağıstanlı'nın eşi Reha Erdoğan kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor sorularına yanıt bulabilirsiniz. Çocuğu bulunmayan Müge Dağıstanlı'nın düğünü ve gelinliğinin detayları da burada. Ayrıca üst üste bir kaç yıl Yılın En İyi Magazin Programı ödülünü alan Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in mesleki birlikteliklerinin detaylarına da haberimizden ulaşabilirsiniz. 

MÜGE DAĞISTANLI KİMDİR ASLEN NERELİ KAÇ YAŞINDA?

Müge Dağıstanlı aslen İstanbullu. 5 Kasım 1968 doğumlu olan Müge Dağıstanlı,  Bahçeşehir Üniversitesi Yeni Medya Bölümü mezunu gazeteci, köşe yazarı ve televizyon programcısı. Gazetecilik hayatına Posta Gazetesinde başlayan Müge Dağıstanlı, burada köşe yazarlığı yapmış ve magazin müdürü olarak görev almıştır. Radikal Gazetesi bünyesinde de çalışmış olan Müge Dağıstanlı, burada da yine sinema ve televizyon üzerine köşe yazıları yazmıştır.

MÜGE VE GÜLŞEN'LE 2. SAYFA

2015 yılından bu yana sabah kuşağında yayınlanan magazin programı sunmaya devam eden Müge Dağıstanlı, ilk olarak Kanaltürk TV'de yayınlanmış olan "2. Sayfa" adlı programın sunuculuğunu partneri Gülşen Yüksel ile birlikte yapmış, sonrasında ise Show TV'ye geçmiştir.

Şubat 2016 tarihinden beri yine Gülşen Yüksel ile birlikte "Renkli Sayfalar" adlı magazin programını Kanal D ekranlarında sunmaktadır. Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in sundukları "Renkli Sayfalar" programı 2016 Altın Kelebek Ödüllerinde de "Yılın En İyi Magazin Programı" seçilmiştir.

Bir dönem 2. Sayfa programıyla TeVe2 ekranlarında izleyiciyle buluşan Müge Dağıstanlı, 2018 Eylül ayından itibaren Kanal D'de Gülşen ve Müge'yle 2. Sayfa programını sunmakta. Program 2018 yılında da  Altın Kelebek Ödüllerinde de "Yılın En İyi Magazin Programı" seçildi.

MÜGE DAĞISTANLI BOYU VE KİLOSU

Kahverengi saç ve göz rengine sahip olan Müge Dağıstanlı, 1.63 boyunda ve 52 kilo. 

MÜGE DAĞISTANLI EŞİ REHA ERDOĞAN KİMDİR NE İŞ YAPIYOR?

Müge Dağıstanlı 2017 yılında hayatını Reha Erdoğan ile birleştirdi. Beyoğlu Evlendirme Dairesi'nde sade bir törenle dünyaevine giren Müge Dağıstanlı ve Reha Erdoğan'ın nikah şahitliklerini de meslek arkadaşları yapmıştı. Müge Dağıstanlı’nın nikah şahitliğini Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rıfat Ababay ve uzun yıllardır birlikte televizyon programı yaptığı Gülşen Yüksel yaptı. Müge Dağıstanlı'nın eşi Reha Erdoğan hakkında çok fazla bilgi yok. Reha Erdoğan aslen nereli, kaç yaşında bilinmiyor. Reha Erdoğan'ın işi ise tasarım. Hürriyet gazetesinin görsel yönetmeni olan Reha Erdoğan magazin gündeminden uzak yaşıyor.

Müge Dağıstanlı ve eşi Reha Erdoğan'ın düğün fotoğrafları

MÜGE DAĞISTANLI ESTETİKSİZ HALİ

Müge Dağıstanlı ile ilgili en çok merak edilen 2 sorudan biri 'Müge Dağıstanlı'nın çocuğu var mı?' diğeri de Müge Dağıstanlı'nın estetiksiz hali... Programında ara sıra 'çocuk sahibi olmak istemediğini' dile getiren Müge Dağıstanlı'nın çocuğu yok. Müge Dağıstanlı'nın eski ve yeni hali arasında büyük bir fark yok. Ancak ünlü sunucu geçirdiği bir dizi estetikle artık ekranlarda çok daha güzel görünüyor. İşte Müge Dağıstanlı'nın eski hali...

Müge Dağıstanlı estetiksiz hali

MÜGE DAĞISTANLI'YA PEKER AÇIKALIN'DAN EVLENME TEKLİFİ

Her ne kadar kendisi magazinci olsa da Müge Dağıstanlı'nın da sık sık magazin gündemine haber olduğu anlar oldu. Bunlardan en bilineni Müge Dağıstanlı'ya Peker Açıkalın'ın canlı yayında yaptığı evlenme teklifi olmuştu. Ünlü oyuncu yıllardır Müge Dağıstanlı'ya platonik aşık olduğu ekranda itiraf etmiş ve Dağıstanlı'ya açıkça evlenme teklif etmişti.

Peker Açıkalın, "Yıllardır fena platonik aşığım. Yalan mı canım ben de bir erkeğim. Her ne kadar 4 kez evlenip ayrılsam da, şimdi daha ciddiye alıyorum" demişti. 

Müge Dağıstanlı Peker Açıkalın evlenme teklifi 2. sayfa

MÜGE DAĞISTANLI İZZET ÇAPA OLAYI NE?

Müge Dağıstanlı'nın magazin malzemesi olan polemiklerinden biri de İzzet Çapa ile yaşadığı Cahide kriziydi. Müge Dağıstanlı, ünlü gece kulübü Cahide'nin kapanışını köşe yazısına konu etmiş ve ünlü mekanın kapanmasını Cahide Songu'nun hayatıyla özdeşleştirmişti. İzzet Çapa ise bu benzetmeyi ağır bir dille kaleme aldığı yazısıyla eleştirmişti. İzzet Çapa 'Cahilsin Çünkü' diye seslendiği Müge Dağıstanlı'ya şunları yazmıştı:

"Büyüklerimiz hep "Okumak cehaleti alır, eşeklik baki kalır" derler ya, işte tam da böyle bir vakayla karşı karşıya kaldım bu sabah medyada. Posta'nın pek kıymetli magazin müdüresi, Kanal D'nin sabah magazin şekeri Müge Dağıstanlı, isim babası olup son yıllarda sadece danışmanlığını yaptığım Cahide'nin yıkım kararıyla ilgili "Sonları aynı oldu" başlığı altında şu satırları yazmış: “Cahide Sonku da hırsı, tutkusu ve hataları yüzünden yokluk ve sefalet içinde tek başına Mart 1981'de ölmüştü..." Peki kerameti kendinden menkul kızcağız bu yazıyı neden kaleme aldı? Anlatayım da herkesin zihnindeki fotoğraf netleşsin. Geçtiğimiz hafta sabah programında uzun zamandır ‘evli, mutlu, çocuklu’ Demet Akalın için yıllar öncesini anımsatmaya kalkan nahoş bir haber yapmıştı. E beni bilirsiniz duramadım, konuyla ilgili bir tweet attım çünkü bu yaptıkları ne gazeteciliğe ne de insanlığa sığardı. Edepsizlikti! Baktım birkaç dakika sonra telefon çalıyor. Karşımda zat-ı muhterem. Tweetimi silmem konusunda kendince beni paylayan konuşmasını "Haber Posta'ya ait. Böyle yaparsan bütün Posta Gazetesi'ni karşına alırsın" tehditiyle bitirdi. Çok merak ediyorum bu olay bir ay önce yaşansa ve ben Doğan Grubu'nun gazetesinde yazmaya devam ediyor olsam bana böyle bir telefon açabilir miydi? Önümüzdeki hafta Nokta’da Armağan Çağlayan’ın benimle yaptığı röportaj yayınlanacak. Sohbetin bir yerinde kendisine; “Böyle şeylerin bir tek iyi yanı varsa o da insanların gerçek yüzünü göstermesidir” demiştim. Müge de yaldızları dökülen isimlerden biri çıktı. Gelelim cehaletine… Cahilsin Müge çünkü Cahide Sonku gibi bir efsanenin ismini sadece hırsı, hataları ve alkol bağımlılığıyla anıyorsun. Cahilsin çünkü sadece yıkılan Cahide’ye ait olan bir mekandır, ruhu değil. 10 gün sonra yeni yerinin açılacağından bihabersin. Asıl şimdi göreceğiz gazeteceliğini… Bunu da aynı büyüklükte, aynı puntolarla haber yapabilecek misin bakalım? Gözlerinden öperim, abin İzzet! "

Müge Dağıstanlı İzzet Çapa polemiği