Doğal makyaj yapmak için az malzemeli ekonomik makyaj!

Az malzeme kullanarak doğal makyaj yapmanın tekniklerini bir araya getirdik hem ekonomik hem pratik!

Doğal makyaj yapmak için az malzemeli ekonomik makyaj!

Özellikle makyaj trendleri arasında daha çok ön plana çıkan tekniklerden biri de doğal makyajdır. Doğal makyajı diğer yöntemlerden ayıran en belirgin özelliklerinden biri amacı cildi sağlıklı göstermektir. Ektra kaş pudralamak ya da kirpikleri dolgunlaştırmak yerine bir tık belirginleştirerek yüzünüzü daha canlı göstermektir. Doğal makyajın amacı cildinizin doğal güzelliğini az ürünle pratik bir şekilde desteklemektir. Peki doğal makyajı abartmadan nasıl yaparız? Sorusunu soranlar için en pratik ve az ürünle doğal makyaj yapmanın sırrını elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

Doğal makyajı son zamanlarda her koşulda kullanıyoruz. Özellikle gece davetlerine katılırken ağır makyaj ve takma kirpikler kullanmak yerine ten ve göz makyajını sade bırakarak sadece dudaklarda koyu bir renk kullanarak da kullanabilirsiniz. İşte! Doğal makyaj yapmanın yöntemlerini dozunu kaçırmadan yapmanın yöntemleri...

Göz Makyajı

Doğal makyaj için ilk olarak gözlerden başlayabilirsiniz. Göz kapaklarınıza bir kaç dokunuşla kapaıcı uygulayarak sabitlemek için üzerini transparan bir pudra yardımı ile hafif bir şekilde sabitleyin daha sonra kirpik diplerinizi çok hafif belirginleştip bakışlarınıza çekicilik kazandırarak kirpiklerinize kahverengi maskarayı tek kat uygulayarak bitirebilirsiniz.

Ten Makyajı

Doğal makyajda en önemli adımlardan biri ten makyajıdır. Ten makyajınızda kalın yapıda ve yoğun fondötenler kullanmak yerine; BB, CC ve ince yapılı renkli güneş koruyucu kremler kullanabilirsiniz. Bunun yanında hafif göz altlarınıza getirerek  vir sonraki adım yanaklarınız güneşten hafif yanmış efekti vererek hafif allık uyguladıktan sonra ten makyajınızı bitirebilirsiniz. 

Dudak Makyajı

Dudaklarınızda nude tonlarını veya dudak renginizden yarım ton koyu bir renk uygulayarak doğal makyajın son adımını bitirebilirsiniz. İşte doğal makyaj yapmak aslında bu kadar kolay!

Yorumlar