Doğru fondöten sürmenin püf noktaları fırça kullanmaya özen gösterin!

Doğru fondöten sürmenin püf noktaları neler? En sık kullanılan ürünlerden biri olan fondöteni doğru sürmek için uygulanacak adımları sizler için hazırladık.

Doğru fondöten sürmenin püf noktaları fırça kullanmaya özen gösterin!

Makyajın en önemli parçası hiç kuşkusuz fondötendir. Birçok kadının vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biri olan fondöteni doğru kullanmak neredeyse makyaj yapmanın en önemli kuralıdır. Cilt kusurlarını ve sivilcelerini kapatmak için uygulanan fondötenin nasıl doğru kullanılacağını merak ediyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. Peki fondöten sürmenin püf noktaları neler? İşte kusursuz fondöten sürmenin 4 adımı! 

DOĞRU BAŞLANGIÇ YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİN 

Fondöten sürmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey cildinizi makyaja hazırlamaktır. Vaktiniz varsa ilk olarak cildinize peeling yapmayı deneyebilirsiniz. Cildinz ne kadar temiz olursa makyajınız okadar kusursuz olacaktır.Fondöten sürmeden önce mutlaka cildinizi nemlendirin. Eğer cildinizi nemlendirmeden direkt fondöteni sürerseniz yüzünüzde pütürlü bir görünüm oluşacaktır. Ayrıca nemlendirme işlemi sayesinde yüzünüz daha uzun süre kusursuz görünecektir. 

DOĞRU FIRÇA ÖNEMLİ! 

Fondöten sürmenin en önemli noktalarından biri de tabiki fırçadır. Makyaj yaparken sadece fondöten sürmek için bir fırça edinmelisiniz. Elle sürülen fondöten istenilen etkiyi vermemektedir. Aynı fırça ya da süngeri, fondöten ile birlikte farklı makyaj malzemelerini de cildinize uygulamak için kullanırsanız, fondöten cildinizde dalgalı bir görünüme neden olur. 

YETERLİ MİKTARDA SÜRÜN 

Fondöten sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de ince bir tabaka halinde sürülmesidir. Eğer yüzünüzdeki gözenekler fazla ise ve ince tabaka halinde sürülen fondötenin sizin için yeterli olmayacağını düşünüyorsanız, durumu kalın tabaka halinde fondöten uygulayarak kurtarmak yerine, silikon içerikli fondöten kullanara kurtarabilirsiniz. 

DOĞRU BÖLGEYE UYGULAYIN! 

Fondöten sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de fondötenin göz altı ve göz kapaklarına uygulanmaması gerektiğidir. Bunun nedeni zaten hasas olan bölgenin erken kırışmasına neden olması durumudur. 

 

 

 

 

Yorumlar