Eyeliner kontür nasıl yapılır gün içerisinde bozulmasını istemiyorsanız...

Göz makyajında en çok tercih edilen eyelinerın gün içerisinde bozulmasını istemiyorsanız eyeliner kontürü yapmayı deneyin! Eyeliner kontürü nasıl yapılır?

Eyeliner kontür nasıl yapılır gün içerisinde bozulmasını istemiyorsanız...

Göz makyajında daha etkili bir sonuç elde etmek için en çok eyeliner makyajını tercih ediyoruz. Ancak güni içerisinde eyelinerınızın çabuk bozulmaması veya akmaması için eyeliner kontürü yöntemini deneyebilirsiniz. Peki eyeliner kontürü nedir, eyeliner kontürü nasıl yapılır, gözde ne kadar uzun kalır? Kalıcı köntür hakkında merak ettiğiniz tüm detayları elmaelma.com sayfasında bulabilirsiniz!

ÇEVRESEL FAKTÖRLERE KARŞI BOZULMAYAN EYELİNER!

Her zaman bakımlı ve çekici görünmek elbette mümkün değildir. Ancak çevresel kar, yağmur gibi durumların makyajınızı bozmasını istemiyorsanız göz makyajında özellikle zor bir aşaması olan eyeliner kontürü alternatif bir seçenek sunuyor. 

Özellikle bahar alerjisi gibi mevsimsel durumlarda göz makyajının asla uzun süre durmadığı bu alerjiye meydan okuyacak uzun uğraşlarla gözünüze çektiğiniz eyeliner artık göz sulanmasıyla etkilenmiyor!

EYELİNER KONTÜR İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

Doğal boyalar ile elde edilen eyeliner kontürü yaklaşık olarak 1 veya 2 saat arasında değişiklik göstermektedir. 

EYELİNER KONTÜR NASIL YAPILIR?

Birçok kişi eyeliner kontür işleminin gözaltı ve üstüne uygulanmasından dolayı endişeler yaşar. Ancak uzman ve eğitimli kişilerce ve kaliteli malzemelerle yapıldığında eyeliner kontür, cilde hiçbir zararı olmayan oldukça kolay uygulanabilen bir işlemdir. İlk önce kontür makyaj uzmanı, kişinin gözünün şekline uygun ideal formu belirler ve özel ön çizim kalemi yardımıyla ön çizim yapar. Bu noktada gözün yapısının yanı sıra kirpikler, ve yüzün diğer elementleri de göz önüne alarak eyeliner formu belirlenmelidir. Diğer aşamada eyeliner uygulanacak bölgeye anestezik kremler sürülerek işlem sırasında hissedilecek hassasiyet en düşük seviyede tutulur. Sonrasında ise kontür makyaj cihazı cihaz yardımıyla doğal pigmentler göz kapağına, gözaltına veya sadece tek bir bölgeye uygulanır. İşlemin sonrasında herhangi bir kanama veya morarma oluşmadığından kişi günlük yaşamına hemen dönebilir.

Eğer sizin de gözleriniz…

Yüzünüze göre küçükse,
Yüzünüze göre büyükse,
Birbirine olması gerekenden daha yakın veya uzaksa
Düşük göz kapaklarına sahipseniz rahatlıkla eyeliner kontür yaptırabilirsiniz.
Ayrıca daha çekik bir görünüm elde etmek, daha çarpıcı bakışlara sahip olmak, yüzdeki simetriyi sağlamak ve sabah uyandığında bile bakımlı görünmek isteyen kişiler de bu işlemi uygulayabilir.

Yorumlar