Göz farı bazı nasıl yapılır göz makyajınızın kısa sürede bozulmaması için...

Gün içerisinde göz kapağının yağlanmasıyla göz makyajının kısa sürede bozulmaması için elmaelma.com editörümüz Şeyda Odabaş göz farı bazı yapılışını hazırladı.

Cildi yağlı olanların sıklıkla şikayet ettiği sorunlardan biri de göz kapağının kısa sürede yağlanarak göz makyajının çok çabuk bozulmasıdır. Gün içerisinde göz makyajınızın bozulmasını önlemek için evde elinizin altındaki malzemelerle hazırlayabileceğiniz malzemelerle göz farı bazı yapmanın püf noktalarını elmaelma.com editörü Şeyda Odabaş hazırladı! Sizde kendi far bazınızı kendiniz hazırlayarak gün içerisinde göz makyajınızın kalıcılığını arttırabilirsiniz!

Malzemeler nelerdir? 1 çay kaşığı pudra (kaşıkla ezin), 1 çay kaşığı fondöten, 4 çay kaşığı vücut losyonu yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; Toz pudrayı çay kaşığı yardımı ile iyice ezdikten sonra üzerine 1 çay kaşığı fondöten ve 4 çay kaşığı vücut losyonunu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımın ağzını kapatarak 2 saat kadar buzdolabında beklettikten sonra göz farı bazınız hazır! Dilediğiniz gibi kullanabilir gün içerisinde göz makyajınızın kısa sürede bozulmasını engelleyebilirsiniz.

 

 

Yorumlar