İlk buluşma makyajı yapmak için etkileyici kozmetik tüyolar!

Midede kelebeklerin uçuş uçuş olduğu o ilk buluşmada makyaj yapmanın ipuçlarını bir araya getirdik! İşte ilk buluşmada sadeliğinizle sizi partlatan o ipuçlar!

İlk buluşma makyajı yapmak için etkileyici kozmetik tüyolar!

Her ne kadar erkekler için hazırlanması oldukça kolay olan ilk buluşmada biz kadınların belki de en çok pişmanlık duyduğu konulardan biri de makyajdır. İlk buluşmaya giderken kıyafetinden tutun saç modeline kadar takıntılı davranıyoruz. Ancak bu tarz buluşmalarda en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında makyaj geliyor. Günlük hayatınızda nasıl makyaj yapıyorsanız ilk buluşmaya da aynı tarz makyaj yapmanızı öneriyoruz. İlk buluşmadan sonra karşısına bambaşa birinin görünmesi erkeklerin pek alışık olduğu durumlar değildir. Bunun için ilk ubluşma makyajınızı genel olarak en doğal görünümüzle çıkmanızı öneriyoruz. Cildinizi canlı ve sağlıklı gösterecek bir ten makyajjı dudaklarınızda nude tonlarında bir ruj kullanarak ilk buluşmajı içiniz rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. İşte ilk buluşma makyajı yapmanın ipuçları sadece elmaelma.com'da!

Her ne kadar her konuda olduğu gibi makyajda da istisna çıksa da erkekler genel olarak çok makyaj görünümünü kadınlarda sevmez. Bu noktada özellikle de ilk buluşmada en doğal ve doğala yakın ufak dokunuşlu bir makyajla gitmeniz sizin buluşma sonrası ''keşke daha az makyaj yapsaydım'' dememenize yardımcı olacaktır. İlk buluşmada çok makyaj yapmamanız gereken en önemli nedenlerden biri de heyecanlı geçeceğinden çok fazla terleyebilirsiniz bu da yaptığınız makyajjın akmasına ve o 'kek görünüm' dediğimiz cildi olduğundan daha kırışık görünmesine neden olmaktadır. Peki ilk buluşma makyajı nasıl yapılır, ilk buluşmaya giderken makyajda yapılmaması gerekenler neler? Hadi gelin beraber inceleyelim...

İlk Buluşma Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı; Göz makyajınızı etkili ve sade yapmanın en kolay yolu ince bir eyeliner veya göz kapağınıza uygulayacağınız açık tonlarda farlar ile etkili bir bakış için maskara ile göz makyajınsa son dokunuşu sağlayabilirsiniz. Makyajınızın her ihtimale karşı akmaması ve sabit kalması için göz kapağınıza ilk olarak baz uygulamayı unutmayın. Sonrasında eyeliner veya renkli açık tonlarda far ile makyajınıza devam ederek son olarak maskara uygulayarak göz makyajınızı bitirebilirsiniz.

Ten Makyajı; Ten makyajı yaparken cilt alt tonunuza uygun fondöteden seçerek cildinize minimum şekilde fondöten uygulayarak yüz hatlarınızı belirginleştirmek için kontür uygulamasını hafif bir şekilde yapabilirsiniz. Sonrasında yüz hatlarınızı yumuşatmak ve yüzünüze samimiyet kazandırmak için hafif bir allık uygulaması yapabilirsiniz.  Her ne kadar son dönemlerde elmacık kemiklerin üst kısmında aydınlatıcı uygulamak trend olsada erkekler bu trendleri pek önemsemez ve bilmez yüzünüze uyguladığınız aydınlatıcıyı cildinizin yağlı olduğunu zannedebilir. Bu yüzden ilk buluşumada aydınlatıcı uygulamak pek gerekli olmayabilir.

Dudak Makyajı; Dudaklarınıza özellikle ilk buluşmada olabildiğince açık nude tonlar kullanmanızı öneriyoruz. Bir şeyler yiyip içerken koyu renkli rujların bulaşması veya çabuk silinmesi dudaklarınızı pek hoş göstermeyebilir. İşte bu noktada bu tarz risklere girip sürekli olarak sizi tedirgin etmemesi için dudaklarınızda nude tonlarında ruj kullanabilirsiniz. Bu tonlar dudağınızdan silinsede çok kötü durmaz. İşte bu noktada risk almaktan kaçın ve nude tonlar tercihiniz doğrultusunda olmasına dikkat edin!

Yorumlar