Kusursuz makyaj yapma teknikleri neler ışık gölge oyunları oynayın!

Kusursuz bir görünümü elde etmek ve makyajda olabildiğince az hatalar yapmak için sizler için hazırladığımız makyaj önerilerine göz atabilirsiniz!

Kusursuz makyaj yapma teknikleri neler ışık gölge oyunları oynayın!

Her ne kadar biz kadınlar makyaja ne kadarr düşkünsek hiç kimse mükemmel olmak zorunda değil. Ancak günlük hayatımızda ya da özel bir yerlere giderken daha iyi hissetmek ve yüzümüzü renklendirmek için yöneldiğimiz makyajla kusursuz bir makyaj yapmak zor değil! Ufak dokunuşlar ve basit yöntemlerle cildinizde sizi rahatsız eden lekeleri kapatabilir ve cinlidinizi daha canlı gösterebilirsiniz.

CİLDİNİZİ MAKYAJA HAZIRLAYIN!

Makyajın kalıcılığını arttıran, güzel bir makyaj için zemini oluşturmak gerekmektedir. Makyaj öncesi olmazsa olmaz olan cildinizi mutlaka nemlendirin ve cildinizi makyaja hazırlayın. Bu hem cildinizin doğrudan makyaj ürünleriyle temas etmesini engelleyecektir hem de yaptığınız makyajın cildinizde daha güzel görünmesine yardımcı olacaktır. 

CİLT RENGİNİZDE FONDÖTEN!

Cildinize göre fondöten seçerken tabikide cilt tonunuzu göz önünde bulundurmanız gerekecek ancak cildinizde tamamen mat duran bir fondötene yönelmeyin! Cildinizde hafif ışıltılar oluşturacak ve cildinizi sağlıklı gösterecek fondötenlere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Cildinizi güzel göstermek için yoğun kapatıcılı mat fondötenlere ihtiyacınız yok! Biraz parlak biraz renk ile sağlıklı bir cilt elde edebilirsiniz.

CİLDİNİZDEKİ DOĞRU IŞIK BOYUN BÖLGENİZDE!

Cilt tonunuza göre fondöten seçmektde zorlanıyorsanız, seçeceğiniz fondöteni doğru yerde denemiyor olabilirsiniz. Fondötenini cildinize göre seçerken boynunuzda deneyin. Cildiniz için doğru rengi bulmak için her zaman boynunuzu temel alın. 

KUSURLARI KAPATIN!

Sivilce veya güneş lekeleri gibi hemen hemen bir çoğumuz cilt lekelerinden muzdarip durumdayız. Makyaj yaparken cildinizdeki kusurları kapatmak için renkli kapatıcılardan yararlanabilirsiniz. Böylelikle sorun haline getirdiğiniz cilt lekelerinizi makyaj yaparken geçici bir süreliğine görünmez haline getirebilirsiniz. Göz altı kapatıcısı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biride kapatıcınızın kremsi yapıca olması olacaktır. Kuru formüllü kapatıcılar göz altınızdaki ince çizgilerin dolmasına neden olacaktır. 

ALLIĞI FAZLA KAÇIRMAYIN!

Her konuda olduğu gibi makyaj da abartmamak oldukça önemlidir. Genellikle bir çok kişinin düştü makyaj hatalarından biri allıktır. Farkında olmadan biraz daha derken kızaran yanaklar sizi doğal kızarıklık gibi değil palçaçoya çevirecektir. Ancak hemen hemen hepimizin yaşadığı bu sorundan kurtulmak için makyajınızı silmek yerine fondöteninizden bir kaç damla makayaj süngerinize damlatıp allığın fazla geldiği yere tampon hereketlerle uygulayarak alabilirsiniz.

Yorumlar