Kuyruklu eyeliner çekme teknikleri neler göz çevrenizden çizgi çekin!

Makyaj hatalarında en çok yapılan yanlış eyeliner çekmedir. Peki kuyruklu eyeliner nasıl çekilir? İşte en pratik yolunu bir araya getirdik!

Kuyruklu eyeliner çekme teknikleri neler göz çevrenizden çizgi çekin!

Şüphesiz ki bir çok kadının makyaj tutkunları arasında en çok tercih edilen göz şeklini değiştiren ve çekici bakışlar sağlayan eyelinerdır. Her ne kadar bir çok kadın göz makyajında fardan daha çok eyelinerı tercih etse de en çok yapılan makyaj hataları da eyelinerdan çıkmaktadır. Ancak elmaelma.com olarak sıklıkla yapılan ve sıkça eyeliner hakkında sorulan ''Pratik kuyruklu eyeliner nasıl çekilir? Eyeliner çekme yöntemleri nelerdir?'' gibi soruların en basit ve kolay uygulanabilir yanıtını bir araya getirdik! İşte pratik eyeliner çekme yöntemi...

EN ÇOK TERCİH EDİLEN GÖZ MAKYAJI EYELİNER!

Eyeliner kadınlar arasında göz makyajını çekici kılan yöntemlerden biridir. Hem çekici ve şık hem de basit ve sade görünümü elde eden eyeliner bir kadının bakışlarını değiştiren ve en çok tercih edilen makyajlardan biridir. Eyeliner her ne kadar çekilmesi kolay gibi görünsede tek bir yanlışla tüm göz makyajını mahvedebilir. İşte bu yüzden bir çok kadın eyeliner kullanmayı sevsede yanlış yapmaktan korkutuğu ve risk almamak için kullanmamaktadır. İşte bizde kuyruklu eyeliner çekmenin en basit yöntemini sizler için bir araya derledik! Sizin için oluşturduğumuz bu aşamalar sayesinde sizde kolay bir şekilde gözlerinize kuyruklu eyeliner çekebilirsiniz! Hadi öyleyse başlayalım!

KUYRUK ÇİZGİLERİNİ BELİRLEYİN!

İlk olarak bir çok kişinin eşit yapamayacağını düşündüğü kuyruklardan başlıyoruz. Gözünüzün bir tanesine eyelinerınıza yön verecek kuyruğun boyunu ve çizgisini belirleyecek şekilde hafif bir çizgi çekin. Aynı şekilde gözünüze boyutlandırdığınız çizginin aynısını diğer gözünüze çekin. 

KİRPİK DİPLERİNDEN BAŞLAYIN

Bir sonraki adım ise kuyrukları belirledikten sonra kirpik diplerinizden başlayarak kuyruklara kadar olan kısımdan ince bir çizgi çekmek olacak! Biliyoruz ki zor olan kısım burada başlıyor. 'Ya çizgi kalınlaşırsa, ya çizgi yamulursa'' sorularını geride bırakmak için gözünüze çekeceğiniz eyeliner ilk olarak sert ve çok renk vermeyen bir aplikatör olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Böylelikle yanlış yapmanızı en aza indirgeyecektir. 

SON AŞAMA

Örnek olarak oluşturduğunuz çizgi ve kuyruğunuzu birleştirdikten sonra dikkatli bir şekilde acele etmeden kuyruklu eyelinerınızın üzerinden yavaş yavaş kalınlaştırarak üzerinden geçin! İşte hepsi bu kadar. Bir süre sonra bu yöntemi tekrar ederek elinizi alıştıracağınızdan emin olabilirsiniz.

Yorumlar