Makyaj fırçaları nasıl temizlenir? Ömrünü uzatmak için ılık suyu tercih edin!

Cilde renk kazandırmak veya özel günlerde yaptığımız makyajın vazgeçilmezi makyaj fırçalarının ömrünü uzatmak için temizlemenin yöntemlerini sıraladık!

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir? Ömrünü uzatmak için ılık suyu tercih edin!

Günlük hayatta cildi renklendirmede yaptığımız makyajda veya sadece özel günlerde tercih ettiğimiz makyaj yaparken işimizi kolaylaştıran makyaj fırçalarını ömrünü uzatmak ve daima temiz tutmak oldukça önemlidir. Özellikle makyaj fırçalarının temizliği oldukça önemlidir. Aksi taktirde hijyenik olmayan makyaj fırçaları cildinizde sivilce siyah nokta sorunlarına neden olabilir. Bunun için düzenli olarak temizlemeniz gerekiyor. Makyaj yaparken işimizi kolaylaştıran bu fırçaların temizliği kadar ömrünü uzatmakda oldukça önemlidir. Kısa sürede sık sık makyaj fırçası almak yerine hem temiz hem de makyaj fırçalarınızın ömrünü uzatmak için bir araya getirdiğimiz temizleme yöntemlerini sadece elmaelma.com'da bulabilirsiniz! İşte makyaj fırçalarını temizleme ve ömrünü uzatma yolları.

Günlük hayatta az veya çok farketmeksizin cildi renklendirmede kullandığımız makyaj yaparken içimizi kolaylaştıran makyaj fırçalarını temizlemek için bir çok yöntem bulunuyor. Ancak hem makyaj fırçalarının ömrünü uzatmak istiyor hem de temiz olmasını istiyorsanız haberin devamına göz atmaya devam edebilirsiniz.

Bebek Şampuanı Kullanın!

Makyaj fırçalarını temizlemek için içerisinde katkı maddesi olmayan bebeklerin temizliği için kullandığımız bebek şampuanından avucunuzun içerisine bir kaç damla damlattıktan sonra ılık suda ıslattığınız fırçanızla oval hareketler yaparak fırçanızı köpürtün. Daha sonra ara ara fırçanızı ılık suda durulayarak temizlendiğinden iyice emin olana kadar avucunuzun içerisinde oval hareketler yapmaya devam ettikten sonra son kez durulayıp fırçalarınızı oda sıcaklığında kurumaya bırakın.

Çabuk Kurutmak İçin Ekstra Bir Şey Kullanmayın!

Makyaj temizleme fırçalarının temizledikten sonra genellikle sıklıkla yapılan hatalardan biri de çabuk kuruması için fön makinesi veya çeşitli ısıtıcı ürün kullanılmaktadır. Makyaj fırçalarının ömrünü uzatmak istiyorsanız bu yöntemi bırakın ve bu yöntemin yerin yatmadan önce yukarıda önerdiğimiz yöntemde makyaj fırçalarınızı temizleyip oda sıcaklığında sabaha kadar kurumaya bırakın. 

Yorumlar