Sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır mutlaka güneş kremi kullanın!

Sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır? Yaz aylarına uygun makyaj nasıl yapılır? İşte yazın makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler! Bu hataya sakın düşmeyin!

Sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır mutlaka güneş kremi kullanın!

Sıcak havalarda makyaj yapmak oldukça zor bir hale gelebiliyor. Cildinin kusursuz görünmesini isteyenler ise makyajı abarttıkça abartabiliyor. Siz siz olun bu hataya sakın düşmeyin! Cildinizin kusursuz ve güzel görünmesini sağlayan bazı tüyolar bulunuyor. Elmaelma.com olarak sizlere yazın makyajı azaltmanın yollarının neler olduğunu araştırdık. Peki sıcak havalarda nasıl makyaj yapılır? Yazın makyajı azaltmanın yolları neler? Yaz makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? İşte tüm merak ettiğiniz soruların cevaplarına içeriğimizden ulaşabilirsiniz. 

HAFİF İÇERİKLİ KAPATICALAR KULLANIN 

Yaz aylarında makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en temel kural hafif içerikli kapatıcıların kullanılmasıdır. Bu hem cilt sağlığınız için faydalı olacaktır hem de görünüm açısından daha şık bir görünüme yol açacaktır. Aşırı yoğun fondötenler yaz sıcağında terleyip akacak ve cildinizin yaşlı görünmesine neden olacaktır. 

GÜNEŞTEN KORUYUCU KREMLER KULLANIN 

Yaz makyajı yaparken dikkat eidlmesi gerekenlerden bir tanesi de güneşten koruyucu kremler kullanmak olacaktır. Özellikle cildiniz hasassa ekstra bir özen göstermeniz gerekecektir. 

GÖZ KREMİ KULLANIN 

Gece yatmadan mutlaka anti-aging içerikli bir göz kremi kullanmalısınız. Bu adım sabahları uyandığınızda göz torbalarının oluşmamasını sağlayacaktır.

MUTLAKA MAKYAJ BAZI KULLANIN 

Yazın en çok şikayet edilen konulardan bir tanesi makyajın kalıcı olmamasu durumudur. Genellikle terlemenin fazla olduğu yaz aylarında bu durumdan kendinizi korumak istiyorsanız, makyaj bazı kullanmanızı öneriyoruz. Böylece makyajınızın kalıcılığını da arttırmış olacaksınız. 

UZUN VE HACİMLİ KİRPİKLER DURU GÜZELLİĞİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARACAKTIR

Uzun ve hacimli kirpikler duru güzelliğinizi ön plana çıkaracağını unutmamalısınız.  Bu yüzden kirpik lifting uygulaması yaptırabilirsiniz. Ama takma kirpikleri pek fazla önermiyoruz. Yapay görüntüler herzaman sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. 

Yorumlar