Aykut Cömert kimdir Beren Saat'ten hayatını kaybeden sanatçıya duygusal veda!

Aykurt Cömert kimdir? Kaç yaşındaydı? Neden öldü? Beren Saat'in hayatını kaybeden video sanatçısı Aykurt Cömert'e yazdığı duygusal mesajı yürek dağladı!

Aykut Cömert kimdir Beren Saat'ten hayatını kaybeden sanatçıya duygusal veda!

Beren Saat'i yıkan ölüm haberi! Fotoğraf ve video sanatçısı Aykut Cömert'in ölümü Beren Saat'i derinden sarstı. Ünlü oyuncu Aykut Cömert'in fotoğrafını paylaşarak sosyal medya hesabından duygularını dile getirdi. Çağdaş sanatın önemli isimlerinden biri olan video sanatçısı ölümüyle sadece Beren Saat'i değil tüm sanat dünyasını yasa boğdu. Ahu Yağtu ve Melisa Sözen gibi pek çok isim Aykut Cömert ile ilgili duygularını dile getirdi. Aykut Cömert'in ölümü sonrası merak edilen sorular arasında Aykut Cömert kimdir? Kaç yaşındaydı? Ne iş yapıyordu? Neden öldü? soruları vardı. Elmaelma.com olarak merak edilen soruların detaylı yanıtını sizleri için hazırladık. İşte hayatını kaybeden Aykut Cömert hakkında merak edilenler ve Beren Saat'in duygusal vedası! 

''YILDIZLARLA BENİM İÇİN DANS ET''

Uzun süredir kanser tedavisi gören Aykut Cömert, ölümüyle ünlü isimleri yasa boğdu. Cömert ile birçok çalışmaya imza atan Beren Saat'de arkadaşının ölüm haberinden sonra sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı. Saat'in veda mesajı yürek dağladı.Ünlü oyuncu,  "Çok arkadaş ediniyor insan hayat boyu ama zekadaş bulmak zor. Uğultunun ortasında tek bir cümleyle hayatına ışık tutanı bulmak çok zor. En karanlıklarına kaçtığında yargılamadan seninle orada sessizce duranı, hatta sana kahkaha attıran bulabilmek neredeyse imkansız. Bu coğrafyada kadını, kimliği meselesi yapan artist olmak... Seni özlemek hiç bitmeyecek canim arkadaşım. Yıldızlarla benim için de dans et." ifadelerini kullandı.

AYKUT CÖMERT KİMDİR? NEDEN ÖLDÜ? 

1982 yılında Ankara'da doğan Aykut Cömert, İletişim Fakültesi Radyo, Tv ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında “Rüya” ve “Gerçek Hayat” adlı kısa filmleri çekti. Haziran 2011’de Mardin Film Festivali’nde “Siyah Beyaz Çocuklar” atölye ve belgesel projesini hayata geçirdi. Avrupa’da, Avustralya’da, Balkanlar’da yaşayan ve Türkiye’de yaşayan gençlerin kültürel ve tarihi buluşmaları hakkında iki tam metrajlı belgesel çekti. 2011 yılında Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Bölümünün desteğiyle gerçekleştirildi. Cömert, ünlü isimlerin magazin basınında efsane olan sözleriyle hazırladığı “Söz uçar, hasar kalır” adlı eseriyle ses getirmişti. 38 yaşındaydı, çağdaş sanatın önemli isimlerinden olan Aykut Cömert, kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.  

Yorumlar