Yorgun yüze makyaj nasıl yapılır hem canlı hem de bakımlı görünmek için...

Yorgun cilde makyaj nasıl yapılır? Yorgun görünen yüzünüzün daha canlı ve bakımlı görünmesini istiyorsanız bu önerilere kulak vermelisiniz! İşte yöntemi!

Yorgun yüze makyaj nasıl yapılır hem canlı hem de bakımlı görünmek için...

Bazı kadınlar ne kadar makyaj yaparlarsa yapsınlar yüzlerindeki yorgun ifadeden bir türlü kurtulamazlar! Yoğun geçen bir iş günü, stres,uykusuzluk ya da düzensiz beslenmenin neden olduğu bu durum çoğu kadın için oldukça can sıkıcı bir hal alır. Telaşa kapılmanıza gerek yok! Evde uygulayacağınız pratik yöntemler sayesinde hem canlı hem de bakımlı görünebileceksiniz. Peki nasıl? Yorgun cilde makyaj nasıl yapılır? İşte cildinizi daha parlak ve bakımlı gösterecek makyaj tüyoları! 

TAZE VE IŞILDAYNA BİR CİLDE SAHİP OLMAK İÇİN...

Stres,yorgunluk,sigara vb kötü alışkanlıklar zaman içerisinde cildimizin solgunlaşmasına neden olmaktadır. Aynaya baktığınız zaman gözlerinizin ya da yanaklarınızın aşağı doğru düştüğünü görüyorsanız hemen moralinizi bozmayın. Birkaç küçük dokunuşla yeniden taze ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabileceksiniz. 

SOĞUK SUYLA YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN 

Diri bir cilde sahip olmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey yüzünüzü buz gibi bir suyla yıkamak olacaktır. Bunun ardından yüzünüze fondöten sürmek yerine nemlendirici ya da bb krem sürmeyi denemelisiniz. Böylece cildinizi daha az yorarsınız. 

GÖZALTI KAPATICISI KULLANABİLİRSİNİZ 

Gözaltı morluklarınızdan şikyetçiyseniz sadece o bölgeye sürebileceğiniz açıık tonlu kapatıcalar kullanabilirsiniz. 

KOYU RENKLİ FARLARDAN UZAK DURUN 

Kaşlarınız az ise ya da istediğiniz biçime sahip değilse uygun bir far ile kaşlarınızı boyayabilirsiniz. Gözlerinize kalın eye liner ve koyu renk farlar sürmekten muhakak kaçınmalısını. 

ŞEFTALİ TONLARI SİZİ CANLI GÖSTERECEKTİR 

 Ruj rengi seçerken kahve, bordo, magenta, mor tonları, nude tonları ve altın ışıltılar içeren rujlardan uzak durun. Hafif canlı pembelikler barındıran pembeler, tatlı ama bağırmayan şeftali tonları sizi oldukça canlı gösterecektir.

RİMEL SÜRERKEN DİKKATLİ OLUN 

Rimel sürerken dikkatli olmalısınız. Aşırıya kaçırılan rimeller kötü bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu rimellerin birbirine yapışmaması konusudur. 

BUZ TEDAVİSİYLE CİLDİNİZİ CANLANDIRIN 

Cildiniz eğer yorgun ve cansızsa peeling yaparak cildinizi canlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra buz tedavisi de cildinizi canlandırmaya yardımcı olacaktır. Bir küp buzu yüzünüzde gezdirin. Cildinizin canlandığını hissedeceksiniz. 

 

 

Yorumlar